05.02.2018

​İletişim


Merkür, bu ayın büyük bir bölümünü Kova burcunda geçirirken özgürlük özlemiyle yanıp tutuşmaya başlayabilirsiniz. Bu ay öncelikli konularınızdan biri iletişim olsa da sessizlik onun önüne geçiyor. Biraz dinlemeyi, sessiz kalmayı ve sadece söylemeniz gerekeni söylemeyi öğrenmenin zamanı geldi.  

Bu yıl, Şubat ayında bir Dolunay gerçekleşmeyecek. 1 Şubat, Dolunay’ın ertesi günü, 28 Şubat ise Dolunay’dan bir önceki gün olacak. Yani bu ay içinde gerçekleşmese de etkilerini hissedeceğiz. Bu etkiler İkizler burcu için ayın başında ve sonunda daha enerjik olmak ve duygusal bağlantılarda derinleşmeye işaret ediyor.
 
15 Şubat tarihli Yeni Ay ve Güneş Tutulması, dünyanızı daha da genişletiyor, yani daha fazla hareket ve nefes alanı kazanıyorsunuz. Uzun zamandır ertelediğiniz bir şey için nihayet başlangıç adımlarını atabilirsiniz. Burada bazı gecikmeler de olabilir ancak bunun nedeni finansal sorunlar olmayacak. 25 Şubat tarihine özellikle dikkat edin, bir hayalinizin gerçeğe dönüştüğüne tanıklık edebilirsiniz. 10, 12, 25 Şubat günleri çok olumlu görünüyor.