18.08.2017

Anda olmak

Venüs ve Mars’ın yanı sıra birçok gezegende de bu ay gerilemeler başlıyor. Satürn de bunların dışında değil ve Satürn, Yay burçlarını şu anda tutmaya kararlı, Yay’lar için bu ne kadar zor olsa da hatta bundan kaçmak isteseler bile. Aslında Yay burçları böyle yaparak mutluluğa direniyor. Bu saçmalığı fark ettikleri anda ise kurtulmak istedikleri o yorucu his geride kalacak.
 
7 Ağustos tarihli Dolunay ve Ay Tutulması ile arkadaşlar, komşular, akrabalar kapınızı ısrarla çalmaya başlayabilir. Kafa açan ve muhtemelen biraz da pahalı aktivite planlarını sıralayabilirler. Hayır demek çok zor görünüyor.
 
21 Ağustos tarihli Yeni Ay ve Güneş Tutulması ise dünyanızda bir nevi patlama yaratabilir. Bu patlamanın etkisiyle bir yıl sürmesi olası zihinsel bir dünya turuna çıkabilirsiniz, farklı kültürlere yönelik ilginiz derinleşebilir; gerçek, fiziksel yolculuklar da pekâlâ mümkün görünüyor. Ya da tam tersi, siz bir yere gitmeyin ve bırakın dünya size gelsin. Gelecektir. 25 Ağustos tarihinde Satürn Yay burcuna ilerliyor; şanslı bir gün. 2, 12 ve 25 Ağustos tarihleri çok olumlu görünüyor.