x

Moda&Alışveriş

 

​Bu Sıcakta İşe Giderken Ne Giyinmeli?

14.08.2018

​Bu Sıcakta İşe Giderken Ne Giyinmeli?
   

Sıcak yaz günlerinin en yorucu taraflarından biri uygun bir kıyafet bulmak. İnce, hafif ve yeterince şık bir giysi olmalı. Dışarı çıkınca aşırı sıcaklara, ofis içinde de klimaya karşı korumalı. İşte hem resmi hem de daha rahat iş ortamları için 3 kilit parça önerisi.

 
 
 
 

Blazer

Yazlık, hafif blazer’lar risksiz şıklığın en kolay yolu. Her şeyin üzerine giyilebilir. Hava geçiren, ince keten kumaşlar bilimsel olarak da diğer kumaşlara göre daha serin tutuyor. Hem havaya hem işe uygun bir parça. Çok hoş görünüyor ve klima açıldığında kendinizi korumaya almanızı sağlıyor. Açık renkleri tercih edin. İçine uyumlu bir renkte hatta mümkünse aynı renkte şık bir bluz, hafif bir gömlek giyebilirsiniz.

 
 
 
 

Pantolon veya Etek

Yine keten veya yazlık pamuklu kumaşlarla tiril tiril etekler veya pantolonlar olmazsa olmazlardan. Yüksek bel bol bir pantolon hem rahat olmanızı hem de sıcakla başa çıkmanızı sağlar. Haki veya siyah renkte bir pantolon ya da etek birçok gün kurtarıcı olabilir.

 
 
 
 

Aksesuar

Aksesuarlar çoğunlukla kıyafetten daha önemlidir. Yani konu stil olduğunda. Bir ayakkabı ve çanta tüm tarzı yeniden tanımlar. Ofis için sade, hafif, taşıması kolay (hem el çantası hem omuz çantası olarak) ve orta boy bir çanta iş görür. Daha yaratıcı bir iş ortamı olanlar ve resmiyete ihtiyaç duymayanlar da hasır çantalar ya da sırt çantalarını kullanabilir.

 
 
 
 

Ayakkabılara gelince, bu yaz beyaz ayakkabıların trend olduğunu unutmayın. Klasik bir çift, hafif topuklu, sivri burunlu topuktan bantlı ayakkabılar hem fresh hem de şık bir görüntü sağlar.

 
 

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Zamansız Mobilya Tasarımları
Detay

Moda&Alışveriş

Zamansız Mobilya Tasarımları

Salon dekorasyonu için ilham kaynağı arıyorsanız mobilya tarihinin ikonik modellerini hatırlayın.

Daha Organize Olmanın En Keyifli Yolu: Bullet Journal
Detay

Moda&Alışveriş

Daha Organize Olmanın En Keyifli Yolu: Bullet Journal

Yeni yıl kararlarınız arasında daha planlı olmak ilk sıralardaysa, Bullet Journal trendiyle yakından tanışın.

Vahşi Doğa Desenlerini Giymenin Yolları
Detay

Moda&Alışveriş

Vahşi Doğa Desenlerini Giymenin Yolları

Küçük dokunuşlardan cüretkâr kombinasyonlara, leopar deseni, zebra deseni gibi vahşi doğadan ilham alan desenleri gündelik hayatınıza dâhil etmenin ipuçları burada…

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *