x

Moda&Alışveriş

 

Takı Seçiminin Püf Noktaları

30.08.2018

Takı Seçiminin Püf Noktaları
   

Stili tamamlayan takılar, aynı zamanda alışverişi en keyifli olan şeylerden biri. Görüntüye ışıltı katarken tarzınıza kendi imzanızı atmanızı da sağlıyor ve çok güzeller. 

Ancak tüm ışıltısına rağmen yanlış takı seçimi yapmak şıklığın tam tersi bir sonuca yol açar. Takı seçimi yaparken sadece beğendiğiniz parçaları değil aynı zamanda kendinize uygun olanları seçmeniz gerekir. 

İşte bunun püf noktaları: 

Oluşturduğunuz kombinde kıyafetinizi mi yoksa aksesuarlarınızı mı vurgulayacağınıza karar verin. Kıyafetlerinizle ön plana çıkmak istiyorsanız abartılı takılardan uzak durmalısınız. Fakat iddialı takılar takıyorsanız da sade kıyafetler tercih etmelisiniz. Takı tercihinde saçlar, boynun uzunluğu, mekan ve kıyafet tercihi en önemli etkenler arasında. 

Kısa saçlılar: Kolye ve küpe seçiminizde büyük, dikkat çekici, iddialı modelleri tercih edebilirsiniz. Modern saç kesimlerinde daha ince ve sade takılar kullanmak hoş bir görüntü oluşturur. 

Uzun saçlılar: Yine dikkat çekici kolyeler tercih edebilirsiniz fakat saç renginizin de önemli bir etken olduğunu unutmayın. İddialı bir saç renginiz varsa abartılı takılardan kaçının. Renk karmaşası yorucu bir görüntüye neden olur. 

Soğuk ten: Cildinizde mavi ve pembe pigmentler yoğunluktaysa, gümüş takılar size daha çok yakışır. 

Sıcak ten: Cildinizde sarı ton baskın ise altın takılarla daha hoş bir görüntü elde edebilirsiniz. 

Nötr ten: Mavi ya da sarı tonların baskın olmadığı nötr bir ten rengine sahipseniz hem altın hem de gümüş takılar kullanabilirsiniz.

Kurumsal: İşe giderken sade ve düz takılar kullanmak daha doğru olur. İnci küpeler, zarif kolyeler iş kıyafetlerinizi için uygun bir şekilde tamamlar. 

Ofis: Çok resmi olmayan, rahat bir iş ortamında gösterişli parçalar ve tasarım takılarla şık bir görüntü sergileyebilirsiniz.

Eğlence: Gece eğlenceleri için metalik modelleri kullanın. Mekana ve giydiklerinize göre uzun, sallantılı kolyeler ve küpeler, kalın bileklikler de tercih edebilirsiniz.

Yüzük seçimi: Eğer parmaklarınız kısaysa kalın yüzüklerden uzak durmalısınız. Parmaklarınızın uzun gözükmesini istiyorsanız ince yüzüklerden destek alabilirsiniz. 

Yaz ayları: Bu yaz yine ince, el yapımı, boncuklu bileklikler vazgeçilmez olmaya devam ediyor. Ayrıca tek kulaktan sarkan, büyük, iddialı küpeleri de bu yaz çokça görüyoruz. Tercihinizi etnik takılardan yana kullanacaksanız renklere dikkat etmelisiniz. Örneğin; boncuklu takılar, renkli giysilerle değil sade kıyafetlerle daha iyi görünür.  

Büyük Takılara Dikkat!
Aksesuar seçiminizi büyük takılardan yana yapacaksanız seçtiğiniz büyük takıların sayısı 3’ten fazla olmamalı, seçtiğiniz büyük takıların rengi ve şekli de birbiriyle uyum içinde olmalıdır. 

Kol saatine gelince… Abiye kıyafetlerle pek hoş durmadıklarını unutmayın.

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Zamansız Mobilya Tasarımları
Detay

Moda&Alışveriş

Zamansız Mobilya Tasarımları

Salon dekorasyonu için ilham kaynağı arıyorsanız mobilya tarihinin ikonik modellerini hatırlayın.

Daha Organize Olmanın En Keyifli Yolu: Bullet Journal
Detay

Moda&Alışveriş

Daha Organize Olmanın En Keyifli Yolu: Bullet Journal

Yeni yıl kararlarınız arasında daha planlı olmak ilk sıralardaysa, Bullet Journal trendiyle yakından tanışın.

Vahşi Doğa Desenlerini Giymenin Yolları
Detay

Moda&Alışveriş

Vahşi Doğa Desenlerini Giymenin Yolları

Küçük dokunuşlardan cüretkâr kombinasyonlara, leopar deseni, zebra deseni gibi vahşi doğadan ilham alan desenleri gündelik hayatınıza dâhil etmenin ipuçları burada…

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *