x

Moda&Alışveriş

 

Vücut Tipine Uygun Jean Seçimi

31.08.2018

Vücut Tipine Uygun Jean Seçimi
   

Sonbaharın gelmesine dolayısıyla jean pantolonların daha sık giyilmesine az bir süre kaldı. Ancak genelde doğru jean pantolonu bulmaya çalışmak alışverişlerde en zorlayıcı aşamalardan biridir. Skinny, bol paça, girlfriend, boyfriend ile uzayıp giden listede en doğru modeli aramak alışveriş süresini yorucu ve moral bozucu bir şekilde uzatır. Zaman kazanmak için deneme kabinine vücut tipinize en uygun jean’lerle girin. 

Yüksek bel slim jean
Kum saati vücut tipleri için en uygun model, hafif dar, yüksek belli ve koyu renk jean pantolonlardır. Bu model, beli ön plana çıkarır. Üzerine boyu kesmeyen veya pantolonun içine sokulabilecek parçalar tercih edilmeli.

Kısa paça, yüksek bel, bol kesim jean
Bel, kalça ve omuz oranının hemen hemen aynı olduğu, kıvrımsız ve dikdörtgen (boyish) vücut tiplerine en çok yakışan model, ayak bileğinin biraz yukarısında biten bir boyda, yüksek bel ve bacak kesimi konik olan hafif bol jean’ler. Boyish vücut tipine sahipseniz bu model jean pantolonun açık mavi rengini deneyin.

70’ler ve flare kesim
Basenden diz hizasına kadar dar olan kalıbıyla vücuda form verirken, dizden aşağıya doğru genişleyen paçalarıyla 70'ler retro stilini taşıyan flare jean’ler tüm vücut tiplerine uygun. Özellikle de kıvrımlı hatları olanlar ve kilolu vücutlar için en ideal model. Tüm vücut tiplerine uygun ve her ortamda giymeye müsait olduğu için joker jean de denilen bu modelde yüksek bel, karın ve bel bölgesinin toparlanmasına yardımcı olur, topuklu ayakkabıyla kullanmak da bacak boyunu daha uzun gösterir.

Fit flare
Vücuda oturan ve dizden genişleyen jean modeli, armut vücut tipleri için en uygun seçim. Bu modeldeki jean pantolonlar için koyu renklere öncelik verin.

Kısa paça düz kesim
Kısa paçalı, yüksek bel ve vücuda oturan düz kesim jean pantolonlar kısa boylu, ince kişiler için ideal bir tercih. Genelde boyu uzun göstermek için uzun paçalar tercih edilse de bu kez, bileğin biraz üstünde biten bir modele şans vermeyi düşünün.

Kısa paça, flare kesim
Uzun boylu kişiler için en uygun jean modeli, kısa paçalı, dizden hafif bollaşan ve bel hizasında olan pantolonlar, özellikle de açık renkler. Bu model ve renk aynı zamanda 2016 sonbahar trendinin de kilit parçalarından biri.

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Zamansız Mobilya Tasarımları
Detay

Moda&Alışveriş

Zamansız Mobilya Tasarımları

Salon dekorasyonu için ilham kaynağı arıyorsanız mobilya tarihinin ikonik modellerini hatırlayın.

Daha Organize Olmanın En Keyifli Yolu: Bullet Journal
Detay

Moda&Alışveriş

Daha Organize Olmanın En Keyifli Yolu: Bullet Journal

Yeni yıl kararlarınız arasında daha planlı olmak ilk sıralardaysa, Bullet Journal trendiyle yakından tanışın.

Vahşi Doğa Desenlerini Giymenin Yolları
Detay

Moda&Alışveriş

Vahşi Doğa Desenlerini Giymenin Yolları

Küçük dokunuşlardan cüretkâr kombinasyonlara, leopar deseni, zebra deseni gibi vahşi doğadan ilham alan desenleri gündelik hayatınıza dâhil etmenin ipuçları burada…

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *