x

Moda&Alışveriş

 

2018 Yazından Sonbahara Taşınan 5 Trend

05.09.2018

2018 Yazından Sonbahara Taşınan 5 Trend
   

Paris, Londra, New York ve Milan’daki en önemli defilelerin verdiği ipuçlarına göre bu sezonun en hit stilleri şöyle:

 
 
 
 
 

Kalem etek

Kalem etekler modası asla geçmeyen ve her daim zahmetsiz şıklık sağlayan kilit parçalardan biri. Bu sonbahar kesim ve boyda radikal bir değişiklik olmasa da, ki zaten kalem etek buna pek de müsait değil, desenler, yırtmaçlar, farklı kumaşlarla renagrenk seçenekler sunuyor. Buradaki önemli nokta ise anahtar parçanın etek olması ve diğer parçaların yani üst, ayakkabı ve çantanın daha iddiasız olması. Aynı şekilde Calvin Klein tasarımı gibi aynı renkte üst ve etekle oldukça sofistike bir tarz sağlıyor.

 
 
 
 
 

Uçucu pastel renkler

Açık tonlar; yeşilin, pembenin, sarının ve diğer tüm renklerin en pastel tonları ve tek renk stil biraz fazla pastel bir görüntü yaratsa da günlük kullanımda bu çok açık ve naif renklerden bir kilit parçayı farklı bir renkle desteklemek daha şık bir görüntü sağlayabilir. Celine tasarımı buna güzel bir örnek.

 
 
 
 

Şort

Şortlar en şık formlarıyla geri geliyor. Bu aşırı rahat parçalar genellikle ofis kıyafeti olarak düşünülmese de bu sezon gelen zarif kesimler bu yaklaşımı değiştirecek gibi görünüyor.

 
 
 
 
 

Kontrollü transparan

Daha çok gece kıyafetlerinde görülen bu trendde opak ve transparan dengeleniyor.

Askılı elbiseler

Özellikle sıcak havalar ve özel günleri şık ve rahat bir parçayla kurtarmak için bu sezon bol bol seçeneğimiz olacak. Düz kesim, ince askılı, küçük detaylarla zenginleşen parçalarda renk karmaşası veya göz yoran detaylar yok. Bu parça o kadar esnek ki topuklu ayakkabıyla gece, sneaker’larla gündüz giyebilirsiniz.

 
 

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bohem Sonbahar Rüzgarları
Detay

Moda&Alışveriş

Bohem Sonbahar Rüzgarları

Oxxo’dan sonbahara Boho Soul koleksiyonu.

2018-2019 Moda Trendleri
Detay

Moda&Alışveriş

2018-2019 Moda Trendleri

Ve bu trendleri günlük yaşama uyarlamanın yolları.

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *