x

Moda&Alışveriş

 

Daha İnce ve Uzun Görünmenin 7 Yolu

07.09.2018

Daha İnce ve Uzun Görünmenin 7 Yolu
   

Minyon tipli olmanın önemli avantajları var, örneğin daha genç görünmek. Ancak kıyafet seçimi bu avantajı tersine çevirebileceği gibi daha kısa ve kilolu göstererek kaçınmaya çalıştığınız bir görüntüye neden olabilir. Uygun giysiler ve aksesuarlarla bunu tersine çevirebilirsiniz. 

Etek ve bluz kombini 
Bir kalem etek ve basic bir tişört düşünelim. Tişörtü eteğin içine koymak ve yüksek belli bir etek giymek daha uzun görünmenizi sağlar. Bunun tersi ise bacakların daha kısa görünmesine yol açar. 

Ayakkabı ve kemer 
Öncelikle kalın kemerlerden uzak durmalısınız. Bu vücudun üst bölümünde basık bir görüntüye neden olur. Ayakkabılarda ise bilekten bağlı ayakkabılar bacak boyunu daha kısa göstereceği için mümkün olduğunca tercih edilmemeli. Mutlaka bilekten bağlı bir ayakkabı giymek istiyorsanız nude ayakkabılarla durumu kurtarabilirsiniz. 

Blazer 
Minyon tipliyseniz geniş ve dökümlü blazer’lardan kaçınmalısınız. Bu bacak boyunu kısa gösterirken, daha geniş ve dağınık bir görüntüye yol açar. Bu yüzden bel hizasında biten dar kesimli ceketler sizin için daha uygun olacaktır. 

Çanta 
Ne kadar küçük olursa o kadar iyi olur. Aynısı sırt çantaları için de geçerli. Tercihinizi küçük çantalardan yana kullanın. 

Hırka & ceket 
Uzun hırka ve ceketlerde ayak bileğinize kadar olan boylar sizi daha uzun gösterir. Dizde veya dizin biraz daha altında/üstünde bitenler ise bunun tersi bir görüntüye neden olur. Bununla birlikte desenli ya da çok renkli olanlar yerine mümkün olduğunca doğal tonlarda ve tek renkli ceketleri kullanın. 

Elbise 
Bol elbiseler uzun boylular için daha uygun. Çünkü boyun daha kısa görünmesine yol açıyorlar. Özellikle diz altında bitiyorsa bu etki daha da fazla oluyor. Bu yüzden bele oturan dar kesimli elbiseler kısa boylular için daha iyi bir sonuç verir. 

Kontrast mı, Monokrom mu? 
Kontrast yani örneğin canlı renkte bir üst ve koyu renk bir pantolon vücudu ikiye bölerek daha kısa bir siluete yol açar. Aynı tonlarda giyinmek ise daha uzun ve ince bir görüntü sağlar. 

Jean ve üst 
En sevdiğimiz bu kombini yaparken uzun, geniş bir gömlek ve Jean de ikilisinden uzak durmak daha iyi olur. Ama merak etmeyin size daha çok yakışacak bir önerimiz var; crop top yani kısa üstler ve yüksek belli Jean mükemmel durur.

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Zamansız Mobilya Tasarımları
Detay

Moda&Alışveriş

Zamansız Mobilya Tasarımları

Salon dekorasyonu için ilham kaynağı arıyorsanız mobilya tarihinin ikonik modellerini hatırlayın.

Daha Organize Olmanın En Keyifli Yolu: Bullet Journal
Detay

Moda&Alışveriş

Daha Organize Olmanın En Keyifli Yolu: Bullet Journal

Yeni yıl kararlarınız arasında daha planlı olmak ilk sıralardaysa, Bullet Journal trendiyle yakından tanışın.

Vahşi Doğa Desenlerini Giymenin Yolları
Detay

Moda&Alışveriş

Vahşi Doğa Desenlerini Giymenin Yolları

Küçük dokunuşlardan cüretkâr kombinasyonlara, leopar deseni, zebra deseni gibi vahşi doğadan ilham alan desenleri gündelik hayatınıza dâhil etmenin ipuçları burada…

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *