x

Moda&Alışveriş

 

Zamansız Mobilya Tasarımları

31.10.2018

Zamansız Mobilya Tasarımları
   

Modanın zamansız ve ikonik tasarımları varsa dekorasyonun da var. İşte, evinize uzun yıllar etkisini kaybetmeyen bir stil kazandıracak ikonik mobilya tasarımları. 

Chesterfield koltuk
Son derece geleneksel bir tasarım olsa da modern tarzdaki evlere de müthiş bir uyum sağlayan Chesterfield tarzı koltuk, bulunduğu her ortamda asil bir görünümü garantiliyor. 1800’lü yıllardan bu yana kullanılan İngiliz menşeli Chesterfield koltuklar, Chester olarak da anılıyor. Chesterfield koltukların en belirgin özellikleri kolçak ve sırt kısımlarının aynı yükseklikte olması ve kapitone dikişleri. Koyu renk kadife kumaşlı bir Chesterfield koltuk, modern çizgilere sahip salonunuzun odak noktası olabilir. Deri kumaşla kaplı Chesterfield koltuklar ise ofislerde sıklıkla tercih ediliyor. 

Mermer sehpa
Mermer sehpa da asla modası geçmeyen mobilya tasarımlarından. Klasik beyaz mermer, dikdörtgen sehpanın yanı sıra siyah ve yuvarlak formlu mermer sehpalar da son yıllarda epey popüler. İçinize sinen, salonunuza uyan mermer sehpayı bulamıyorsanız ahşap ya da metal ayaklı bir sehpanın üzerine kendiniz de mermer kestirebilirsiniz.

Ahşap kitaplık
Her kitap kurdunun gönlünde yüzlerce kitabın sıralandığı, devasa bir ahşap kitaplık vardır. Duvardan duvara uzanan bir kütüphaneniz olmasa da masif ahşaptan şık bir kitaplık, hem çok sevdiğiniz kitaplarınızın her an gözünüzün önünde olmasını sağlar hem de bulunduğu ortama hoş bir hava katar. Biblolar, fotoğraf çerçeveleri gibi dekoratif aksesuarları da kitaplığınızda sergileyebilirsiniz. 

Ottoman puf
İsterseniz ayaklarınızı uzatabileceğiniz isterseniz sehpa olarak kullanabileceğiniz Ottoman puflar, işlevselliği ve şıklığı bir arada sunan mobilyaların başında geliyor. Salonunuzda fazla misafir ağırlamanız gerektiğinde de bu puflar epey işe yarıyor. Aslan ayaklı, gösterişli kumaşlarla kaplı puflar geleneksel bir stili evinize taşırken, yeni nesil sandıklı puflar küçük salonlar için ideal bir depolama çözümü oluyor.

Berjer koltuk
İsminden de rahatlıkla anlaşılabildiği üzere berjer, Fransız kökenli bir mobilya. Berjerin ilk örnekleri, Fransa’da XV. Louis çağında görülmüş. Varaklı kolçakları ve süslü iskeleti, ihtişamlı kumaşlarıyla klasik berjer, zamanla şekilden şekile girdi. Geleneksel tasarımlar bugün hala güncelliğini korusa da minimal tasarımlı berjerler de özellikle geniş salonlara farklı bir tarz katan zamansız mobilyalardan. 

Oryantal halı
Doğu kültürlerine özgü motifler taşıyan oryantal halılar kadar tasarımı zenginleştiren öğe az bulunur. Oryantal halılar son derece minimal hatlarla döşenmiş yaşam alanlarına dahi girebiliyor ve bulundukları ortama sıcacık bir dokunuş katıyor. Farklı yörelere özgü geleneksel motiflerle dokunmuş halıla ve kilimler açısından çok zengin bir coğrafyada yaşamanın ayrıcalıklarını evinize taşıyabilirsiniz. 

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Daha Organize Olmanın En Keyifli Yolu: Bullet Journal
Detay

Moda&Alışveriş

Daha Organize Olmanın En Keyifli Yolu: Bullet Journal

Yeni yıl kararlarınız arasında daha planlı olmak ilk sıralardaysa, Bullet Journal trendiyle yakından tanışın.

Vahşi Doğa Desenlerini Giymenin Yolları
Detay

Moda&Alışveriş

Vahşi Doğa Desenlerini Giymenin Yolları

Küçük dokunuşlardan cüretkâr kombinasyonlara, leopar deseni, zebra deseni gibi vahşi doğadan ilham alan desenleri gündelik hayatınıza dâhil etmenin ipuçları burada…

Mickey x Levi’s ile İki İkon Bir Arada
Detay

Moda&Alışveriş

Mickey x Levi’s ile İki İkon Bir Arada

Levis’s özel koleksiyonuyla Mickey Mouse’un 90. yaşını kutluyor.

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *