x

Moda&Alışveriş

 

Destinasyon: Alışveriş

21.06.2016

Destinasyon: Alışveriş
   

Tokyo’da teknoloji avı
“Japonlar yapmış.” demeye hazır mısınız? Japonların teknoloji konusundaki üstünlüğü tartışılmaz. Buna bir de sıra dışı ihtiyaçlara cevap veren ilginç tasarımlar eklenince, Tokyo’da teknolojik cihaz peşinde koşmak başlı başına bir eğlence haline dönüşüyor. Şehrin Akihabara bölgesi Japoncada ‘otaku’ olarak adlandırılan bilgisayar ve elektronik çılgınlarının değişmez adresi. Akihabara sokaklarında saatlerce sıkılmadan dolaşmak mümkün. Fazla vaktiniz yoksa ve doğrudan hedefe odaklanmak istiyorsanız Akihabara’nın en büyük mağazalarından biri olan, dokuz katlı Yodobashi Camera’ya gidin. Akihabara bölgesi, sadece teknofillerin değil, anime ve manga meraklılarının da gönlünü fethediyor.
 
Vergisiz alışveriş cenneti Dubai
Dubai’yi tanımlayan iki kelimeden biri ‘ihtişamlı’, diğeri ise kesinlikle ‘alışveriş’. Alışverişlerde vergi muafiyeti sunmasının yanı sıra marka ve ürün çeşitliliği de Dubai’yi alışverişle özdeşleştirmek için yeterli sebep. Otantik çarşılar bir yana, birbirinden iddialı mimarileriyle dikkat çeken alışveriş merkezlerini es geçmemek lazım. Dünyanın en büyük alışveriş merkezi unvanını elinde bulunduran Dubai Mall, dev kayak pistleriyle yılın her günü kışı yaşatan Mall of Emirates, Dubai’nin en popüler iki alışveriş merkezi. Her yıl Ocak-Şubat ayları arasında düzenlenen Dubai Alışveriş Festivali ise alışveriş için kesinlikle en doğru zaman.
 
Paris’in konsept dükkanları
Alışveriş söz konusu olduğunda Paris’in pabucunu dama atabilen bir şehir henüz çıkmadı. Özellikle konsept dükkanlar Paris’te alışverişi sanat haline getiriyor. Kılık kıyafet denildiğinde akla tabii ki Rue Saint Honoré’deki Colette geliyor. 700 metrekarelik mağazada kozmetikten teknolojiye pek çok farklı departman yer alsa da odak noktası moda. Evine taze bir ruh katmak isteyenlerin imdadına Boulevard Beaumarchais’deki 1500 metrekarelik Merci yetişiyor. İçinde bir kafesi ve bir de kütüphanesi bulunan Merci’de yapılan alışverişle Madagaskar’da yaşayan çocuklara iyilik olarak dönüyor. iİk butiğini 1980’de Champs-Elysées'de açan L'Eclaireur sofistike ve avangart sıfatlarının görsel karşılığı adeta. Üç moda blogger’ının güçlerini birleştirdiği The Broken Arm giyim ve akseuar odaklı koleksiyonunu yanı sıra sevimli kafesiyle de ilgiyi hak ediyor.
Kitap kurdu Londra
Londra’nın puslu havası insanda kitap okuma isteği uyandırıyor. Belki de bu yüzden dünyanın en zevkli kitapçıları bu şehirde. Kitapları incelemek için sundukları ortamlar ve zengin seçenekleri sayesinde Londra kitapçılarında değil saatler, günler geçirmek işten değil. Seyahat kitapları ve seyahat edebiyat üzerine uzmanlaşan Daunt Books, Marylebone High Street’te.  Seyahat kitapları konusuna odaklanan bir diğer kitapçı Covent Garden’daki Stanfords. Burada rehber kitapların yanı sıra harita, atlas gibi akla seyahati getiren pek çok basılı materyali bir arada bulmak mümkün. Charing Cross Road’daki Foyles 1900’lü yılların başında açılmış olsa da günümüz teknolojisini yakalamakta hiç geri kalmamış. Okumanın sosyal yönü Foyles’da ağır basıyor. Giriş katında sık sık okuma saatleri gibi etkinlikler düzenleniyor.
 

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Kağıt Çantalarla Hafifleyin
Detay

Moda&Alışveriş

Kağıt Çantalarla Hafifleyin

Çok neşeliler ve sadece 90 gr. ağrılındalar.

Vans x Marvel ile En Güzel Karne Hediyesi
Detay

Moda&Alışveriş

Vans x Marvel ile En Güzel Karne Hediyesi

Bu parçaları görünce insanın çocuk olası geliyor

​Geleceğin Klasiğini Yaratmak
Detay

Moda&Alışveriş

​Geleceğin Klasiğini Yaratmak

Swatch, Skin Irony koleksiyonunu sunar

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *