Moda&Alışveriş

 

Givenchy Mars’a Çıktı

27.12.2016

Givenchy Mars’a Çıktı
   


Eylül ayında Paris Moda Haftası’nda görücüye çıkan Givenchy İlkbahar/Yaz 2017 koleksiyonun yaratıcısı Riccardo Tisci, tasarım sürecinde kristal taşların iyileştirici güçlerinden ve doğanın gücünden ilham aldığını şu sözlerle ifade etmişti:
“Taşların, kristallerin ve doğanın insana verdiği güçlere inanan Marina Abramovic gibi kadınlar, bu koleksiyonu hazırlamam için bana ilham verdi. Gerçekten de ruhlarımızla ilgilenmeye ihtiyacımız var, bu benim kişisel olarak da üzerinde çalıştığım bir konu.”   

Givenchy, geçtiğimiz hafta bu koleksiyonun tanıtım filmini paylaştı. Efsanevi ikili Mert Alaş ve Marcus Piggott’un hazırladığı kampanya filminin konusu Parisli bir genç kadının çılgın bir partinin ardından kulüpten çıkıp Mars’ta bir yolculukta kaybolmasını konu ediniyor. Kampanya filminde Vittoria Ceretti ve Faretta Radick gibi yeni yüzler var.

Tisci’nin ilham perilerinin bir Mars çölünde amaçsızca dolaşan sahnelerinden oluşan filmde Givenchy ailesinin kıdemli üyeleri Irina Shayk,  Mariacarla Boscono ve Lea T gibi isimler de yer alıyor. Givenchy İlkbahar/Yaz 2017 kampanya filmini buradan izleyebilirsiniz.

Tisci, 2017 İlkbahar/Yaz koleksiyonu hakkında Dazed’e verdiği röportajda, “Eşitlik ve güç sadece Amerika’daki kadınların savaşı değil, dünyadaki bütün kadınların savaşı. Bu savaşa destek olmak için daha hisli ve daha güçlü bir koleksiyon hazırlamaya özen gösterdim,” demişti.


ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
​2018 Kış Renkleri
Detay

Moda&Alışveriş

​2018 Kış Renkleri

Pantone 2018’in rengini açıkladı.

​Stili Tamamlayan Atkılar
Detay

Moda&Alışveriş

​Stili Tamamlayan Atkılar

5 farklı stil için atkı önerileri

​Punk Angel Çok Yakında Türkiye’de
Detay

Moda&Alışveriş

​Punk Angel Çok Yakında Türkiye’de

Victoria’s Secret ve Balmain iş birliğinden nefes kesen bir koleksiyon

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *