Moda&Alışveriş

 

Dior’da Kadın Gücü

28.12.2016

Dior’da Kadın Gücü
   


Geçtiğimiz Eylül ayı, Dior için yeni bir dönemin başlangıcı oldu. Valentino’nun eski kreatif direktörü Mariz Grazia Chuiri, Dior tarihinin ilk kadın kreatif direktörü olarak merakla beklenen açılış koleksiyonunu Paris’te sergiledi. Şovu buradan izleyebilirsiniz.   Kendisini bir feminist olarak tanımlayan Maria Chuiri, Dior koleksiyonuyla bugünün kadınını yansıtan bir yaratımın peşinde olduğunu belirtmişti.

Dior İlkbahar/Yaz 2017 kampanyası, geçtiğimiz hafta yayınlandı. Koleksiyonun ruhuyla tutarlı olarak, kampanya fotoğrafları da bir kadın, Brigitte Lacombe tarafından çekildi. 66 yaşındaki Brigitte Lacombe, ses getiren Hollywood filmlerinin kamera arkası çekimleri ayrıca Kate Winslet, Leonardo DiCaprio, Penelope Cruz gibi ünlü simaların portreleri ve bunlara kıyasla biraz daha geri planda kalan moda fotoğrafçılığıyla 40 yıl aşan bir kariyere sahip. Çektiği fotoğraflar, film endüstrisindeki ünlü isimlerin üzerine yapışan şöhreti göstermediği için seviliyor.

Dior kampanyasında ise Lacombe objektifinden ikiz İngiliz modeller Ruth ve May Bell, yeni koleksiyondan parçalarla yansıtılıyor. Yeni Dior koleksiyonunda yer alan “Hepimiz feminist olmalıyız” yazılı tişörtler gibi, feminizmin etkisi maskülen, feminen, narin ve güçlü fotoğraflarda da yoğun bir şekilde hissediliyor. Markadan yapılan açıklamaya göre bu fotoğraflar, “Objektifin Arkasındaki Kadın” isimli kapsamlı projenin bir parçası. Bu proje, Dior koleksiyonunu kişisel şekilde yorumlayan kadınlarla oluşturulan geniş çaplı bir fotoğraf çalışması. 


ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
​2018 Kış Renkleri
Detay

Moda&Alışveriş

​2018 Kış Renkleri

Pantone 2018’in rengini açıkladı.

​Stili Tamamlayan Atkılar
Detay

Moda&Alışveriş

​Stili Tamamlayan Atkılar

5 farklı stil için atkı önerileri

​Punk Angel Çok Yakında Türkiye’de
Detay

Moda&Alışveriş

​Punk Angel Çok Yakında Türkiye’de

Victoria’s Secret ve Balmain iş birliğinden nefes kesen bir koleksiyon

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *