x

Moda&Alışveriş

 

2017 Moda Trendleri

10.01.2017

2017 Moda Trendleri
   

Pembe, Lila, Mavi
2016’da yükselişe geçen pembe, hâkimiyetini güçlendirmeye devam ediyor. Sezon şovlarında sık sık gördüğümüz lilayla birlikte Pantone tarafından 2016’nın rengi olarak ilan edilen diğer renk serenity (huzur mavisi) de bu kış sezonunda oldukça iddialı. Yeşil ve toprak tonları da bu senenin diğer renkleri.    
 
Aktivizm
2017 koleksiyonlarında dikkat çeken bir eğilim de sloganlı tişörtler oldu. “Hepimiz Feminist Olmalıyız” “Kürk ve Deriye Hayır” gibi özellikle kadın ve hayvan hakları konusunda mesajlar veren tişörtler bu sene sizin yerinize söylemek istediklerinizi söyleyecek.
 
Çanta Yerine Telefon Kılıfı
Kocaman çantalar, yerini günlük ihtiyaçların ve telefonun sığacağı boyuttaki kılıflara bırakıyor. 2017 Sonbahar koleksiyonunda Louis Vuitton, markanın imza çanta tasarımını iPhone kılıfına uyarlarken Chloe, Valentino ve Dior da sadece telefonun sığacağı çantalarıyla dikkat çekti.
 
Yükseklik
Bu yıl sandaletlerden loafer’lara kadar ayakkabılar devasa platformların üzerine inşa edilerek rahatlık ve yüksekliği bir arada sunuyor. Öte yandan ‘çirkin ayakkabılar’ da bu senenin trendlerinden biri olacak gibi. Christopher Kane’in Crocs’ları süsleyip podyuma çıkarmasının ardından bu trendin yeni ve cesur girişimlerle çeşitlenmesi bekleniyor.  
 
Güçlü Küpeler
2016’nın dikkat çeken kocaman ve gösterişli küpeleri bu yıl da hakimiyetini koruyor. İki kulakta farklı küpeler ya da sadece tek bir iddialı küpe gibi omuzlara kadar uzanan ve bazıları bibloları anımsatan parçalar, stile eğlence katıyor.
 
Çizgiler
Modanın en sevdiği baskılardan biri olan çizgiler bu sezonda kazaklardan elbiselere kadar tüm parçalara, tüm renklerle ve boyutlarla yerleşiyor. Çizgilerle birlikte geometrik baskılar, puantiye, pop art, patchwork ve çiçek baskıları da var.
 
Yüksek Omuzlar vs Açık Omuzlar
Hacimli manşetler, volanlı kollar  ve yüksek omuzlar 80’lerden günümüze ışınlanırken bu dönemden bir başka akım olan omuz dekolteleri de yine bu yıl sıklıkla göreceğimiz detaylar arsında yer alıyor. Omuz dekoltesi içe giyilen gömlek ve trikolarla birleşiyor. Yine bu yılın koleksiyonlarında göze çarpan bir diğer parça da tek omuzlu elbiseler.

Trençkot
Bu kış moda dünyası trençkotlara bürünüyor. Canlı renkler, farklı kumaşlar ve genişleyen formlarıyla yeni nesil trençkotlar geliyor.
 
Kadife, Deri, Işıltı
Sezonun favori materyali şüphesiz kadife. Canlı renklerle birleşen kadife kumaş tek parça elbiselerden aksesuarlara kadar geniş bir alana hükmediyor. Deride ise rugan ve vinyil kumaşlar yine 80’ler havasını getiriyor. Simler, pullar, payetler ise geniş formlu dökümlü elbiselerde oldukça cool bir etki yaratıyor. 

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
​​Giuseppe Zanotti’den Yeni İkon: G Heel
Detay

Moda&Alışveriş

​​Giuseppe Zanotti’den Yeni İkon: G Heel

Giuseppe Zanotti ayakkabı modasındaki devrimlerine ikonik “G Heel” topuk ile bir yenisini ekliyor.

​Michael Kors’dan Baharlık Çantalar
Detay

Moda&Alışveriş

​Michael Kors’dan Baharlık Çantalar

Malibu Kolekisyonu hasır ile bahara şık bir başlangıç sunuyor.

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *