x

Moda&Alışveriş

 

H&M’den “BRING IT” Kampanyası

27.01.2017

H&M’den “BRING IT” Kampanyası
   

H&M artık kullanılmayan kıyafetlere yeniden hayat vermek için Bring It (Haydi Getir) kampanyası başlattı. Dünya çapında 26 Ocak’ta başlayacak kampanya geri dönüşümün önemine dikkat çekmeyi hedefliyor. H&M, kullanılmayan kıyafet ve kumaşların geri dönüştürülmesi için tüketicilere kolay bir yol sunarak modada döngüyü tamamlamayı hedefliyor. Bu sayede daha az kıyafet ve kumaş atık çöplüklerine gidiyor.

Kampanya için çekilen Bring It filmi, istenmeyen kıyafetler H&M mağazalarında toplandıktan sonra yaptıkları yolculuğu anlatıyor. Film, bir giysinin ömrünün nasıl uzatılıp döngüde tutulabileceğini anlatıyor. Chrystal Moselle tarafından yönetilen kampanya filmini buradan izleyebilirsiniz. 

İlk ürün toplama girişimini 2013 senesinde gerçekleştiren H&M, o zamandan bu yana 40 bin tondan fazla kıyafet topladı. Bugün müşteriler istedikleri kıyafet ya da tekstil ürününü getirip herhangi bir H&M mağazasına bırakabiliyor. Hedef, 2020 yılına kadar her yıl toplanan ürün sayısını arttırarak toplam 25 bin ton ürün toplamak.

Geri dönüşüm koleksiyonu: Close the Loop

2014 yılına H&M, geri dönüştürülmüş tekstil ürünlerinden yapılan ilk Close the Loop koleksiyonunu sundu. Bu modada döngüyü tamamlamak adına önemli bir adımdı. Bu ilkbaharda, tamamı geri dönüştürülmüş denimden üretilen iki Close the Loop ürünü mağazalara giriş yapacak.

Close the Loop, H&M’in sürdürülebilirlik konusundaki kararlılığının merkezinde yer alıyor. Amaç tekstil ürünleri için döngüyü tamamlayarak, istenmeyen kıyafetlerin ve atık kumaşların yeniden kullanılması, geri dönüştürülerek yeni ürünlere dönüşmesi. Bu doğayı ve çevreyi korumak ve hiçbir tekstil ürünün atık olmaması için çok önemli. Ürün Toplama inisiyatifi Türkiye’deki tüm H&M mağazalarında bulunuyor. Siz de artık kullanılmayacak haldeki tekstil ürünlerinizi bir H&M mağazasına bırakarak, onlara yeniden hayat verilmesini sağlayabilirsiniz.  

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
​​Giuseppe Zanotti’den Yeni İkon: G Heel
Detay

Moda&Alışveriş

​​Giuseppe Zanotti’den Yeni İkon: G Heel

Giuseppe Zanotti ayakkabı modasındaki devrimlerine ikonik “G Heel” topuk ile bir yenisini ekliyor.

​Michael Kors’dan Baharlık Çantalar
Detay

Moda&Alışveriş

​Michael Kors’dan Baharlık Çantalar

Malibu Kolekisyonu hasır ile bahara şık bir başlangıç sunuyor.

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *