x

Moda&Alışveriş

 

New York Moda Haftası’ndan Öne Çıkanlar

17.02.2017

New York Moda Haftası’ndan Öne Çıkanlar
   

Ünlü mahkûm ilk kez defileye çıktı
30 yaşındaki Jeremy Meeks, 2014 yılında Kaliforniya’da katıldığı silah soygunu nedeniyle tutuklanmış ve ardından sıra dışı bir olay gerçekleşmişti. Polis departmanının Facebook sayfasında yayınlanan sabıka fotoğrafı, sosyal medyada hızla viral olmuş, 15 bin üzerinde beğeni ve ‘en çekici mahkûm’ ‘bu kadar yakışıklı olmak yasa dışı mı?’ gibi çok sayıda yorum almıştı. Bu kadar ilginin ardından beklendiği gibi serbest kalır kalmaz bir cast ajansı, kendisini hemen kaptı. Şu an Instagram hesabında 834 bin takipçisi var. Tasarımcı Philip Plein da sonbahar/kış koleksiyonunun defilesinde, mahkûm olduğu için ünlü olan Meeks’e ilk mankenlik deneyimini yaşattı.
 
Bol bol politika
Artık hepimiz politika konuşur hale geldik. Siyaset dünyasında yaşanan hızlı ve beklenmedik değişikliklerin de etkisiyle son zamanlarda politik gelişmelere tepki gösterilmedik alan kalmadı. ABD’de Donald Trump’ın başkan olması ve ardından gerçekleşen Kadın Yürüyüşü, ABD’nin sanat ve kültür çevrelerindeki gündemin hala ilk sıralarında. Bu durum doğal olarak New York Moda Haftası defilelerine de yansıdı ve birçok tasarımcı mesaj veren gösterileriyle podyuma çıktı. Mara Hoffman da koleksiyonunu tanıtırken açılışı, Washington’da bu ay gerçekleşen Kadın Yürüyüşü’nün eş başkanlarıyla yaptı. Trump’ın kampanya sloganı “Make America Great Again” (Amerika’yı Yeniden Harika Yap) ise Prabal Gurung’un şapka tasarımlarında “Make America New York” (Amerika’yı New York Yap) karşılığını aldı. Sektörün önde gelen isimlerine göre politika moda dünyasına asla bu kadar girememişti.
 
Büyük bedenler
Daha önce de New York Moda Haftası’nda gerçekleşen defilelerde büyük bedenli modeller yer almıştı ancak ilk kez bu kadar dikkat çekti çünkü bu kez sayıları çok daha fazlaydı. Görünen o ki giderek daha fazla tasarımcı büyük bedenli modellere defilelerinde yer vermeye başlıyor.
 
Türbanlı defile
Endonezyalı Müslüman tasarımcı Anniesa Hasibuan, son iki sezondur türbana odaklanıyor. Hasibuan’ın sonbahar/kış 2017 koleksiyonunu da gri türbanlı modellerle tanıtması, podyumlarda artık daha sık türban tasarımları görüleceğinin sinyali olarak değerlendiriliyor.
 
Orkestralı defile
Defilelerde tercih edilen müzik türleri ağırlıklı olarak hip-hop ve elektronik dans müziği olduğundan defileye bir orkestranın eşlik etmesi sıra dışı olmakla birlikte çok şık. Michael Kors gösterisinde sahnede çalan orkestra, izleyicilerden büyük beğeni topladı.  

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Kağıt Çantalarla Hafifleyin
Detay

Moda&Alışveriş

Kağıt Çantalarla Hafifleyin

Çok neşeliler ve sadece 90 gr. ağrılındalar.

Vans x Marvel ile En Güzel Karne Hediyesi
Detay

Moda&Alışveriş

Vans x Marvel ile En Güzel Karne Hediyesi

Bu parçaları görünce insanın çocuk olası geliyor

​Geleceğin Klasiğini Yaratmak
Detay

Moda&Alışveriş

​Geleceğin Klasiğini Yaratmak

Swatch, Skin Irony koleksiyonunu sunar

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *