Moda&Alışveriş

 

Gucci’de Uzaylı Modeller

27.04.2017

Gucci’de Uzaylı Modeller
   


Gucci’nin tasarımcısı Alessandro Michele tasarımlarıyla olduğu kadar kampanya çalışmalarıyla da dikkat çekiyor. Daha önce Pre-Fall 2017 kampanyasında sadece siyah modeller tercih ederek Gucci tarihinde bir ilki gerçekleştiren Michele, şimdi de uzaylı modeller kullandı.
 
Markanın Instagram hesabından yayınlanan 5 videoda kostüm ve makyajlarla uzay filmlerindeki karakterlere dönüştürülen modeller Gucci Sonbahar-Kış 2017-2018 kampanyasında yer alacak.
 
Tanıtım videolarında her uzaylı karakter, yaşı ve geldiği gezegenle tanıtılarak kamera karşısında konuşuyor. #gucciandbeyond hashtagi altında toplanan videolar, sosyal medya ve moda dünyasının ilgisini toplayıp ve yaratıcılığı nedeniyle övgüleri toplarken Gucci’nin bu fikri Londra’nın ünlü moda okulu Central Saint Martins öğrencisi Pierre-Louis Aurvay’den çaldığı iddiaları geldi. Aurvay, Instagram hesabında, Gucci kampanyasından 2 ay önce paylaştığı fotoğraflarda kullandığı fikri Gucci’nin kullandığını belirterek, büyük markaların genç tasarımcıların fikirlerini çalmasını eleştirdi.
 
Gucci tasarımcısı Alessandro Michele ise iddialara karşı çıkarak kampanya fikri üzerinde daha önceden çalışmaya başladıklarını ve bu kampanyaya kendi anılarının, 70’lerde izlediği uzay filmlerinin ilham verdiğini açıkladı.
 
Tartışmalar bir yana, buradaki asıl konu uzayın moda dünyasını giderek daha fazla etki altına alması. Evrenle ilgili yeni keşifler, bilimsel gelişmeler, uzay filmleri ve fantastik filmlere ilginin artması moda dünyasını da dönüştürüyor. Zira uzay, ilk kez tasarımcılara ilham vermiyor. Valentino’nun galaksi baskıları, Givenchy’nin Mars kampanyası, Chanel’in robotik defilesi ile özellikle son 5 yıldır uzay ve bilim teması büyük moda markaları tarafından daha sık yorumlanıyor.
    


ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
​2018 Kış Renkleri
Detay

Moda&Alışveriş

​2018 Kış Renkleri

Pantone 2018’in rengini açıkladı.

​Stili Tamamlayan Atkılar
Detay

Moda&Alışveriş

​Stili Tamamlayan Atkılar

5 farklı stil için atkı önerileri

​Punk Angel Çok Yakında Türkiye’de
Detay

Moda&Alışveriş

​Punk Angel Çok Yakında Türkiye’de

Victoria’s Secret ve Balmain iş birliğinden nefes kesen bir koleksiyon

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *