x

Moda&Alışveriş

 

Cult Gaia Çantalarını Keşfedin

19.07.2017

Cult Gaia Çantalarını Keşfedin
   


Yazı neredeyse yarıladığımız şu günlerde sezonun hit parçası diye adlandırabileceğimiz bir ürün varsa kuşkusuz Cult Gaia çantalarıdır. Aslında 2012 yılında kurulmuş bir marka olsa da ilkbahardan beri birçok blogger’ın ve influencer’ın elinde bu çantalara siz de rastlamışsınızdır. Yarı transparan, bambu yapısıyla buram buram yaz havası veren markanın ‘Ark’ adını verdiği modeli ister istemez herkesin radarında. Peki, nedir Cult Gaia çantaları bu kadar popüler ve özel yapan?
 
Cult Gaia çantalarının özellikle de ‘Ark’ modelinin bizi çeken en önemli noktası çoğumuza yaşattığı retro ve nostaljik etkisi. İki yazdır devam etmekte olan hasır çanta trendi bu yaz itibariyle yerini yavaştan Cult Gaia çantalarına bırakıyor. Çoğu kadının yazın hem sahilde hem de şehirde kullanabileceği deri olmayan, yıpranmayacak çanta arayışının bir çeşit yanıtı oldu bile marka.
 
Farklı boyutu ve renkleri olan bu çantanın retro ve geometrik yapısı bu sıcak yaz aylarında ‘eforsuz şıklık’ akımının en önemli temsilcilerinden.
 
Cult Gaia çantalarının moda dünyası için bir önemli noktası daha var. Daha önceleri ‘sezonun çantası’, ‘it-bag’ diye tabir ettiğimiz çantalar çoğunlukla lüks markalar tarafından çıkarılıyordu ve fiyat aralıkları çoğunlukla bir kaç bin liralarda geziniyordu. Bu Los Angeles çıkışlı markanın fiyatı 120 Dolar’dan başlayan bir ‘it-bag’ üretmesi birçokları tarafından moda dünyasının demokratikleşmesine bir örnek olarak gösteriliyor.
 
Cult Gaia çantalarının en pratik özelliklerinden biri de bu nostaljik tasarımına rağmen her türlü parçayla rahat kombinleniyor olması. Yazlık çiçekli tulumlar ve elbiselerle romantik bir havaya bürünürken, maskülen iş kıyafetleriyle de tarz görünebiliyor. Bu sıcak günlerde nasıl daha tiril tiril, yazlık kıyafetler arıyorsak çantalarımızın da kış görüntüsünden uzak olması gerekiyor.
 
Şimdilik tek sorun Cult Gaia çantaları zamansız birer tasarım olarak moda dünyasında yerini alacak mı yoksa dönemsel bir trend olarak mı anılıcak bunu görmekte.
 
 
Yazar: Eda Binark 

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Mickey x Levi’s ile İki İkon Bir Arada
Detay

Moda&Alışveriş

Mickey x Levi’s ile İki İkon Bir Arada

Levis’s özel koleksiyonuyla Mickey Mouse’un 90. yaşını kutluyor.

Bohem Sonbahar Rüzgarları
Detay

Moda&Alışveriş

Bohem Sonbahar Rüzgarları

Oxxo’dan sonbahara Boho Soul koleksiyonu.

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *