x

Moda&Alışveriş

 

2018 Pirelli Takvimi: Alice Harikalar Diyarında

26.07.2017

2018 Pirelli Takvimi: Alice Harikalar Diyarında
   

Her yıl merakla beklenen Pirelli Takvimi, son yıllarda yaratıcı hikayelere imza atıyor. Geçtiğimiz yıl ünlü isimlerin makyajsız fotoğraflarının yer aldığı takvim, 2016’da da güçlü ve başarılı kadınlar temasıyla hazırlanmıştı.
 
2018 takvimi ise ünlü fotoğrafçı Tim Walker imzasıyla Alice Harikalar Diyarında hikayesinden 12 sahneyi canlandırıyor. Naomi Campbell, HRH RuPaul, Puff Diddy ve Whoopi Goldberg gibi kült isimlerden Sasha Lane, Slick Woods ve Lil Yachty gibi yeni yüzlere kadar, siyahi ünlülerin modellik yaptığı çekimler, son yıllarda etkisi daha da fazla hissedilen ırkçılığa karşı dikkat çekmeyi hedefliyor. Bundan 30 yıl önce de sadece siyahi modellerin yer aldığı bir Pirelli Takvimi, eski yıllarında olduğu gibi ‘güzel ve seksi’ klişesiyle hazırlanmıştı.
 
Takvim, bu yıl farklı olarak her ay bir ünlünün fotoğrafı yerine her ay bir rüyaya yer veriyor. Daha önce 3 Pirelli takviminde modellik yapan Naomi Campbell, bunların arasında en iyisinin 2018 takvimi olduğunu ve bu takvimin tarihi bir önem taşıdığını ifade ediyor. “Tüm kızlar, etnik kökenleri ne olursa olsun kendi masalını yaşayabilmeli” diyen fotoğrafçı Tim Walker’ın çeşitliliği en renkli ve parlak şekilde yansıttığı fotoğraflarındaki modellerin stylingi ise Edward Enninful’a ait.
 
Kamera arkası çekimlere ve renkli fotoğraflara buradan ulaşabilirsiniz. 

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Mickey x Levi’s ile İki İkon Bir Arada
Detay

Moda&Alışveriş

Mickey x Levi’s ile İki İkon Bir Arada

Levis’s özel koleksiyonuyla Mickey Mouse’un 90. yaşını kutluyor.

Bohem Sonbahar Rüzgarları
Detay

Moda&Alışveriş

Bohem Sonbahar Rüzgarları

Oxxo’dan sonbahara Boho Soul koleksiyonu.

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *