x

Moda&Alışveriş

 

Tasarım Tomtom Sokak’ta

05.10.2017

Tasarım Tomtom Sokak’ta
   

Tomtom Mahallesi, 19-22 Ekim 2017 tarihlerinde tasarımın zengin ve renkli dünyası ile yenilenecek. Üçüncüsü düzenlenecek olan Tasarım Tomtom Sokakta etkinliği, sanat, tasarım, müzik ve alışverişi buluşturuyor. “Kendini İzle” temasıyla düzenlenen etkinlik 100 tasarımcı, 50 sanatçı, 50 konuşmacı ve 5 mekan ile tasarımı farklı alanlarda sokağa taşıyacak.
 
Etkinlikte ayrıca Tescilli Markalar Derneği de Tasarım Ödülleri verecek. Mayıs 2017’de ikincisi düzenlenen ve 20 binin üzerinde ziyaretçinin ağırlandığı etkinlik, bu sefer de sergi ve enstalasyonlar, sohbet ve atölyeler, canlı performanslar ile Tomtom Mahallesi’nde tasarım dünyasının kapılarını açıyor.

Tasarım Tomtom Sokakta’da birçok sürpriz

Etkinliğin sanat yönetmeni Bahar Korçan, bu yılın teması “Kendini İzle” ile katılımcıları içe ve öze dönmeye davet ediyor.
Yenilikleriyle tasarım dünyasını, yaratıcılığın merkezi olan Tomtom Mahallesi’ne taşıyacak olan etkinlikte; moda, mücevher, aksesuar, mobilya, seramik, grafik, kumaş, kağıt, aydınlatma, teknoloji, gibi sektörlerden 100’ün üzerinde marka ve tasarımcı yer alacak. Geçen yıl Kenzo işbirliğinden sonra bu yıl yeni tasarımcı işbirliğini Erdem ile yapacak olan H&M bu işbirliğinin Türkiye’deki tanıtımını Tomtom Mahallesi’nde yapacak.

Katılımcılar, Tomtom Kaptan Sokağın tarihi dokusu ile teknolojiyi birleştiren Apple-PUPA, tasarım öncüsü ürünleri; İnci Deri, etkinliğe özel olarak hazırladığı koleksiyonlarıyla; Vespa ve Divarese’in sürpriz projeleri ve daha birçok sürprizle karşılaşacak.
Açılışı, 19 Ekim 2017 Perşembe günü yapılacak etkinlik boyunca Açık Radyo İşbirliği ile özel yayınlar gerçekleşecek.
19-22 Ekim tarihlerinde 4 gün boyunca ziyaretçilerin “Kendini İzle” temasını en iyi anlatan video ve foto paylaşımları içinden seçilecek iki kişi Pegasus işbirliği ile Milano Tasarım Haftası’na gidiş dönüş uçak bileti kazanacak.

Tomtom Seçkisi

Moda Tasarımcıları Derneği işbirliği ve Bahar Korçan seçkisi ile Tomtom Garaj'da yaratılan Tomtom Trend Alanı’nda Arzu Kaprol, Mehtap Elaidi, Özgür Masur gibi önde gelen moda tasarımcılarının yanı sıra genç moda tasarımcılarının tasarımları Tomtom Seçkisi ile sergilenecek.

Bu yıl stant ve sokak içi yerleşimlerinde özel yeme-içme markalarına da ev sahipliği yapan etkinlik, Gurme Lezzetler Tomtom Sokak’ta ile birbirinden özel lezzetler sunacak. Dünyaca ünlü mutfak sanatları okulu Le Cordon Blue workshopları, Nicole’ün ünlü şefi Aylin Yazıcıoğlu’nun özel menüleri Tasarım Tomtom Sokakta’ya lezzet katacak.

“Kendini İzle” temasıyla çeşitli enstalasyonlara da yer verilecek olan etkinlikte dört gün boyunca Tomtom Mahallesi’nin önemli yapıları da enstalasyon ve sanat projelerine ev sahipliği yapacak ve DJ performansları, canlı müzik dinletileri ziyaretçilere keyifli saatler yaşatacak.

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
​Ipekyol Yaz 2018 Koleksiyonu
Detay

Moda&Alışveriş

​Ipekyol Yaz 2018 Koleksiyonu

Çiçek ve grafik detaylarını blok renklerle harmanlan koleksiyon yaz mevsiminin müjdesini veriyor.

​Hotiç İlkbahar – Yaz Koleksiyonu
Detay

Moda&Alışveriş

​Hotiç İlkbahar – Yaz Koleksiyonu

Hotiç 2018 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu lansmanından göze çarpanlar.

​İçinizdeki Sanatçıyı Keşfedin
Detay

Moda&Alışveriş

​İçinizdeki Sanatçıyı Keşfedin

Pera Müzesi’nde yetişkinlere yönelik sanatçı atölyeleri başladı.

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *