x

Güzellik

 

​En Sık Yapılan Makyaj Hataları

10.08.2018

​En Sık Yapılan Makyaj Hataları
   


Makyaj yapmak eğlenceli olduğu kadar bazı günlerde kurtarıcı bir işlev üstlenerek daha canlı bir görüntü sağlıyor. Ancak yanlış uygulamalar bunun tam tersi bir etki yaparak çok daha kötü bir görüntüye neden oluyor. 

Dudak makyajı: 
Koyu renkte dudak kalemi kullanmayın. Dudaklarınıza daha dolgun bir görüntü kazandırmak için dudak çevresini nude tonlarda bir dudak kalemi ile çerçeveleyin. Dudaklarınız inceyse koyu renkli tonlardan kaçının. Dudak kalemi kullanırken dudak sınırlarını aşmayın. 

Cilt makyajı: 
Pudrayı yüzünüzün tamamına değil yalnızca gerekli bölgelere uygulayın; yani yağlanma olan bölgelere, makyajınızı sabitlemek istediğiniz noktalara ve ufak tefek kusurların üzerine. Göz çevresinde pudra kullanmanız, zaten hassas olan bu tabakanın daha hızlı kurumasına ve kırışmasına neden olur. 
Allık seçerken ise yumuşak tonları tercih edin. Koyu renk her zaman ağır ve yapay bir görüntü verir. 
Kapatıcı ürünleri kararında kullanmak çok önemli. Sıvı ve hafif formlu ürünleri olabildiğince az miktarda uygulamak daha iyi sonuç verir. 

Göz makyajı: 
Kaşlardan başlayalım. Kaşları kendi renginden çok farklı bir renkle boyamak özellikle daha koyu kaş kalemleri ile renklendirmek iyi bir sonuç vermez. Kaş rötuşlarına yalnızca fazla boşlukları doldurmak için başvurun. Bunun için kendi kaş renginizde ya da bir ton açık bir farla hafifçe doldurun. 
Maskara kullanırken kirpiklerin yapışmaması için zigzag bir şekilde sürün. Alt kirpikler çok ince olduğu için maskara uygularken daha hassas bir uygulama gerektiriyor. Alt kirpiklere yalnızca hafif bir dokunuşla vurgu yapmak yeterli, fazlası kötü bir görüntüye neden olur. 
Koyu renk göz kalemlerini göz altına uygulamak, gözün daha küçük görünmesine yol açar. Bunun tam tersi, yani gözlerinizin daha büyük ve dikkat çekici görünmesi için nude veya beyaz göz kalemi kullanın. 
Son olarak, koyu renk far sümek istediğinizde gözün tamamına uygulamak yerine sadece gözün dış kısmına uygulayarak içeri doğru fırçayla dağıtın. Bu daha etkili ve şık bir görünüm yaratır. 

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bu Kışın Manikür Trendleri
Detay

Güzellik

Bu Kışın Manikür Trendleri

Moda haftalarından sadece ne giyeceğimizi öğrenmiyoruz. Sezon trendleri manikür konusunda da kararlarımızı yönlendiriyor.

Etkisi Tüm Gün Süren Makyajın Sırları
Detay

Güzellik

Etkisi Tüm Gün Süren Makyajın Sırları

Akşam evinize dönüp aynaya baktığınızda makyajınızın sabahki tazeliğini koruması hayal mi? Gündelik koşturmaca sırasında sizi yarı yolda bırakmayacak bir makyaj aslında mümkün. İşte makyajınızın etkis

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *