x

Güzellik

 

​Concealer Kullanmanın İncelikleri

16.08.2018

​Concealer Kullanmanın İncelikleri
   


Concealer yani aydınlatıcı, kusursuz makyajın olmazsa olmazlarından biri. Bununla birlikte ten makyajını es geçtiğimiz bu sıcak yaz günlerinde bile yüze canlılık ve bakışlara aydınlık katması nedeniyle gerçek bir kurtarıcı. 

Doğru tonu bulmak 
İlk adım ten renginize uygun bir concealer bulmak. Bunun için denemeleri mutlaka gün ışığında yapın. Açık renk, yapay bir görünüm sergilemenize neden olurken koyu renk; aydınlatıcı etkiyi sağlayamaz. Bunu engellemek için cilt renginizden bir ton açık kapatıcı, ihtiyacınızı karşılamanız için yeterli olur.

Doğru formu bulmak 
Sıvı ve krem kapatıcılardan ihtiyacınıza uygun olanı kullanmalısınız. Örneğin koyu halkaları aydınlatmak, gizlemek ve pürüzlü dokuyu maskelemek için highlight özelliği olan sıvı kapatıcıları tercih edebilirsiniz. Kızarıklık veya lekeler gibi kusurlar için de krem daha iyi bir sonuç verir. Sıvı yapıdakiler hafif, krem olanlar ise daha yoğun bir dokuya sahip. Bu nedenle günlük kullanımda daha doğal ve hafif bir görünüm için sıvı concealer, özel günlerde ise krem concealer kullanabilirsiniz. 

Doğru kullanmak 
Fırçalı concealer, rahat kullanımı nedeniyle daha pratik. Ayrıca doğru bir şekilde dağıtmak için de daha uygun. Parmaklarla dağıtmak iz bırakabileceği için iyi bir sonuç vermeyebilir. 

Doğru uygulama 
Normal bir kapatıcı, fondötenden önce cilde uygulanır. Ancak concealer’ı makyaj bazı ve fondöteninizi sürdükten sonra uygulamak daha iyi sonuç verir. Concealer’ı fondötenden sonra uygularsanız cildiniz daha doğal ve ışıltılı bir görünüme sahip olur.
Kapatıcının pürüzsüzce yayılması için göz çevrenize uygun kremle nemlendirin. Bu kısım önemli. Gözaltlarınıza kapatıcıyı doğrudan sürmeyin. Bir miktar gözaltı kreminizle de karıştırarak yumuşatabilir ve bu şekilde uygulayabilirsiniz. Gözaltı bölgesindeki deri diğer yerlere oranla daha ince ve hassas olduğu için göz kapağı ve gözaltı bölgesine özel bir özen gerektiriyor. 
Eğer önce krem sürdüyseniz cildiniz kremi emdikten sonra gözaltlarınıza çok az miktarda concealer’ı fırçayla uygulayın. Bütünlük sağlaması açısından çok hafif olarak göz kapaklarınıza da işlemi tekrarlayın. Sabitlemek için hafif bir pudra dokunuşuyla tamamlayabilirsiniz. 

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bu Kışın Manikür Trendleri
Detay

Güzellik

Bu Kışın Manikür Trendleri

Moda haftalarından sadece ne giyeceğimizi öğrenmiyoruz. Sezon trendleri manikür konusunda da kararlarımızı yönlendiriyor.

Etkisi Tüm Gün Süren Makyajın Sırları
Detay

Güzellik

Etkisi Tüm Gün Süren Makyajın Sırları

Akşam evinize dönüp aynaya baktığınızda makyajınızın sabahki tazeliğini koruması hayal mi? Gündelik koşturmaca sırasında sizi yarı yolda bırakmayacak bir makyaj aslında mümkün. İşte makyajınızın etkis

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *