x

Güzellik

 

​Kıvrık Kirpikler için 6 Kolay Hile

17.08.2018

​Kıvrık Kirpikler için 6 Kolay Hile
   Kaşık hilesi
Kulağa garip gelecek ve eli titrek biriyseniz tehlike arz edebilecek bir yöntem. Bunun için küçük gümüş bir kaşık ve aynaya ihtiyacınız var. Kaşığı çukur kısmı dışarda kalacak kirpik hizasına getirin; yuvarlak kısmınla sapın kesiştiği nokta ile kıvırma işlemini yapacaksınız. Kaşın yuvarlak kısmını parmaklarınızla tutun, diğer elin parmaklarıyla sapın yuvarlak kısma yakın yerine kirpiğini yerleştirip elinizle kıvırarak yukarıya doğru kirpiği sapla beraber çevirin. İşlemi istediğiniz kıvrıklığı yakalayana kadar tekrarlayın. Bu arada kaşığı önceden ılık sıya batırarak da etkiyi güçlendirebilirsiniz.

Isı hilesi
Burada da ısıyı ayarlayamama gibi küçük bir tehlike olmakla beraber gün boyu kıvrık kalması garanti bir sonuç elde edeceksiniz; üstelik bir eşeğin kirpikleri gibi çarpıcı bir görünümle. Kirpik kıvırma aletini ütüyle ya da ılık suya batırarak ısıtarak kullanmak buradaki hile. Etkiyi gün boyu sürdürürken doğru ısıyı yakalamak kilit. Sıcak değil ılık ısıda olması yeterli; bunun için kullanmadan önce kolunuza değdirerek kontrol edin.

Vazelin hilesi
Kirpikleri kıvırmak için üçüncü yöntemde vazelin, balsam, aloe vera gibi yağlı ve mumlu özelliği olan bir yelpazeye başvurabilirsiniz. Kirpiklerinize az miktarda vazelin sürün, hemen ardından kirpik kıvırma aletinizle kirpikleri kıvırın. Vazelin ve benzeri ürünler sayesinde kirpikleriniz formunu koruyacak, kirpik köklerini de güçlü tutacaktır. 

Ilık el hilesi
Parmak uçlarınızı ılık nefesinizle ısıtın ve bu parmak uçları yardımıyla narin bir şekilde kirpikleri kıvırın. Ters yöne doğru iyice yatırıp 10 saniye kadar böyle tutun ve bunu istediğiniz kadar tekrarlayın.

Diş fırçası hilesi
Kullanılmamış bir diş fırçasını sıcak suyun altına tutun; sonra kağıt havluyla hafifçe kurutun. Diş fırçasını göz kapaklarının dibinden kirpiklerin üst kısmına getirin. Bu sırada kirpik uçlarını da parmaklarınızla tutarak kıvırın. 

Suya dayanıklı maskara hilesi 
Kirpikleri kıvırdıktan sonra maskara sürüldüğünde genelde bu çaba boşa gider. Daha kuru formüle sahip suya dayanıklı maskaralardan kullanarak kirpiklere verdiğiniz kıvrık formu daha iyi koruyabilirsiniz.

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bu Kışın Manikür Trendleri
Detay

Güzellik

Bu Kışın Manikür Trendleri

Moda haftalarından sadece ne giyeceğimizi öğrenmiyoruz. Sezon trendleri manikür konusunda da kararlarımızı yönlendiriyor.

Etkisi Tüm Gün Süren Makyajın Sırları
Detay

Güzellik

Etkisi Tüm Gün Süren Makyajın Sırları

Akşam evinize dönüp aynaya baktığınızda makyajınızın sabahki tazeliğini koruması hayal mi? Gündelik koşturmaca sırasında sizi yarı yolda bırakmayacak bir makyaj aslında mümkün. İşte makyajınızın etkis

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *