x

Güzellik

 

Güzellik İçin 6 Pratik İpucu

28.08.2018

Güzellik İçin 6 Pratik İpucu
   

Makyaj ve bakım için uzun süreler ayırmak ve cep yakan ürünler kullanmak ne her zaman mümkün olur ne de mantıklı. Dünya starlarının kullandığı pratik hileler, uzmanlardan gelen şaşırtıcı öneriler ve babaanne yöntemleri,  güzellik ve bakımla ilgili hemen hemen her soruya bir yanıt veriyor. Diğer taraftan vaktinin ve enerjisinin önemli bir bölümünü bu işe harcayan ya da umutsuz bir çaresizlikte buldukları çözümleri paylaşanların da yardımıyla bu yanıtlara her gün yenileri ekleniyor.

Denenme aşamasını başarıyla tamamlamış ve geniş çapta kabul görmüş bu uygulamaların en pratik ve işe yarayanlarından 6’sı ise şöyle:
 
Bir küp buz
Bir küp buzu yüzünüzün üzerinde eriyene kadar gezdirin. Geceleri uyumadan önce yapılması önerilen bu yöntem, kırışıklıkları kontrol altına alırken yüzdeki gözeneklerin sıkılaşmasını sağlar. Buz, şişmiş gözlere de iyi geliyor ancak bunun için, buzu gözlerin üzerine koymaktan daha farklı bir metot var. Hollywood’un güzellik uzmanı ünlü estetiysen Scott-Vincent Borba, gözlerdeki şişliği ve koyu halkaları gidermek için bir buz parçasının dil ve damak arasında 10 dakika boyunca bekletilmesini öneriyor.
 
Kaşık ve kartvizit
Kısıtlı zamanlarda göz makyajı yaparken, süreci oldukça kısaltan ve kolaylaştıran bu iki araçtan yardım alabilirsiniz. Eye-liner uygularken, çizgilerin düzgün ve eşit olması için gözün kenarına yerleştirdiğiniz kartviziti cetvel gibi kullanın. Bu sayede eğri veya yanlış bir göz makyajı riskini engelleyebilirsiniz. Göz makyajı için Miranda Kerr onaylı başka bir araç ise kaşık kullanmak. Hafifçe ısıtılan bir kaşığı göz kapağının üzerine yerleştirip, kirpiklere bu şekilde rimel uygulamak göz kapaklarını lekelemeden kirpiklerin daha fazla kıvrılmasını sağlıyor.
 
#Hashtag
Smokey eye makyajını pratik bir şekilde yapmanın son dönmelerde en sık başvurulan yönteminde, Instagram’ın da etkisinin olması muhtemel… Buğulu gözler için harcayacak fazla vakit olmadığında göz kapağınızın kenarına küçük bir hashtag sembolü çizin ve bunu göz kapağının üzerine doğru dağıtın. Boşlukları daha açık renkte bir far ile kapatarak makyajı eye-liner ve rimelle tamamlayın. Harcanan süre: 3 dakika.
 
Pamuklu tişört
Aşırı kabaran saçları veya asi bukleleri kontrol altına almak için saçlarınızı yıkadıktan sonra havlu yerine pamuklu tişört kullanarak kurutun. Bu kumaş, saçlardaki ıslaklığı en nazik şekilde alır ayrıca havluya kıyasla kırılmaları ve elektriklenmeyi ciddi oranda düşürür. Kafa derisinin sağlığı için saçlarınızı kuruturken fön makinesini soğuk ayarda kullanmaya dikkat edin.
 
Limon
El ve tırnak bakımı için limondan sık sık faydalanabilirsiniz. Ojelerinizi sildikten sonra ve yeni oje sürmeden önce tırnaklarınıza birkaç damla limon damlatın ve limon damlalarını tırnaklarınıza yedirin. Bu hem renk değişimlerini engeller hem de tırnakların daha güçlü olmasını sağlar. Ellere ihtiyacı olan nemi sağlamak içinse limon ve zeytinyağı karışımını kullanın, özellikle de kışa aylarında.
 
Sim tozu
Uyguladığınız bakım yöntemlerine rağmen saçınızda istediğiniz parlaklığa ulaşamıyorsanız, doğru yöntemi bulana kadar günü sim tozuyla kurtarmak mümkün. Günlük olarak ihtiyaç duyulmasa da özel davetlerde veya kutlamalarda saçlarınızın daha parlak görünmesini isterseniz sim tozuna başvurabilirsiniz. Bu, ünlüleri Kırmızı Halı için hazırlayan uzmanların da başvurduğu bir yöntem. Çok inceltilmiş sim tozunu saç spreyi veya köpüğüyle beraber kullanın.

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bu Kışın Manikür Trendleri
Detay

Güzellik

Bu Kışın Manikür Trendleri

Moda haftalarından sadece ne giyeceğimizi öğrenmiyoruz. Sezon trendleri manikür konusunda da kararlarımızı yönlendiriyor.

Etkisi Tüm Gün Süren Makyajın Sırları
Detay

Güzellik

Etkisi Tüm Gün Süren Makyajın Sırları

Akşam evinize dönüp aynaya baktığınızda makyajınızın sabahki tazeliğini koruması hayal mi? Gündelik koşturmaca sırasında sizi yarı yolda bırakmayacak bir makyaj aslında mümkün. İşte makyajınızın etkis

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *