x

Güzellik

 

Yazın Yıpranan Saçlar İçin

29.08.2018

Yazın Yıpranan Saçlar İçin
   

Yazın cildi korumak çok zor değil, her yerde gerekli hatırlatıcılar var ve özellikle plajda cildinize güneş koruyucu sürmeyi unuttuğunuzda cildiniz size bunu pek hoş olmayan yöntemlerle hatırlatıyor. Ancak saçlar, cilt gibi değil ve genelde geri plana atılıyor. Güneşin, klorun, deniz suyunun saçlara olan zararı genelde Eylül sonlarında fark ediliyor. 

Eğer siz de yaz aylarında saçlarınızla ilgilenmeye pek vakit bulamadıysanız hemen şimdi işe girişin ve saçlarınızı yoğun bakıma alın. 

Saçlar, nem ve parlaklık sağlayan proteinlere sahiptir. Ve nem yok olduğunda saç zarar görmeye başlar. Bu durumda yaz tatilinden sonra saçlarınızı zarar gördüyse saç boyasından olabildiğince kaçının. Özellikle saçın rengini açmayı gerektiren işlemlerde daha da ağır kimyasallar kullanıldığı için bu, saçınıza çok zarar verir. İyi bir bakım sürecinden sonra saçlarınız sağlığına kavuşunca boyayabilirsiniz. Aksi takdirde cansız, sönük renkli saçlara sahip olursunuz ki bu kesinlikle arzu ettiğiniz sonuç değildir. 

Yaz Sonrası Saç Bakımı Önerileri 
Saç köpüğü, jöle gibi şekillendiricileri bir süre rafa kaldırın

Bu ürünler, saçınızı istediğiniz şekle sokmaya yardımcı olabilir ancak saçlarınız şu an iyi bir durumda olmadığı için hem saçınızı daha fazla yıpratacak ve muhtemelen istediğiniz görünüme ulaşmakta zorlanacaksınız. 

Nemlendirici şampuan ve saç kremi kullanın 
Bu dönem, nemlendirici özelliği yüksek şampuan ve saç kremi kullanın. Yüksek kaliteli profesyonel ürünler kullanmanız daha iyi sonuç verir. Evet, biraz daha pahalılar ancak içerdikleri ekstra vitaminler saçınıza iyi gelecek.  

Duş sonrası nemlendirme 
Saçlarınızı yıkadıktan sonra saç kremi uygulayın ancak hemen durulamak yerine bir filmle sarın ya da saç bonesi takarak bir süre (yarım saat kadar) bekletin. Saçınızın normal durumuna geri dönmesine yardımcı olacak. 

Saç maskesi 
Saçınızın özelliklerine göre bir saç maskesi kullanın. Doğal seçenekler olarak zeytinyağı, badem yağı ve üzüm yağını düşünebilirsiniz. 

Kimyasallardan uzak durun 
Saç bakım ürünlerini seçerken olabildiğince düşük kimyasallı ürünleri kullanın. Ürün içeriğinde propilen glikol, sodyum lauril sülfat, parabenler ve amonyum lauril sülfat gibi tuhaf isimleri görmediğinizden emin olun. 

Isıdan kaçının 
Saç kurutma makinesini en düşük ısı ve güçte kullanın. Saçın kuruma süresi biraz uzayacak ama şu andaki öncelik saçı sağlığına kavuşturmak. Saç şekillendiricileri de aynı şekilde minimum seviyede ve en düşük ayarlarda kullanmaya özen gösterin. Saç maşası yerine bigudilerden yardım alabilirsiniz. 

Saçlarınızı tarayın 
Doğal bir saç fırçası, kafatasında oluşan yağı saça dağıtarak saça destek sağlar. Bununla birlikte dolaşımı da hızlandırır. Ancak saçlarınız şu an hassas bir durumda olduğu için olabildiğince nazik bir şekilde tarayın. 

Kesin 
Saçın gördüğü zarara bağlı olarak kesim yaptırmak düşünülebilir. Bununla birlikte ayda bir kere saç uçlarından 1 cm kestirmek saçınıza iyi gelir.

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bu Kışın Manikür Trendleri
Detay

Güzellik

Bu Kışın Manikür Trendleri

Moda haftalarından sadece ne giyeceğimizi öğrenmiyoruz. Sezon trendleri manikür konusunda da kararlarımızı yönlendiriyor.

Etkisi Tüm Gün Süren Makyajın Sırları
Detay

Güzellik

Etkisi Tüm Gün Süren Makyajın Sırları

Akşam evinize dönüp aynaya baktığınızda makyajınızın sabahki tazeliğini koruması hayal mi? Gündelik koşturmaca sırasında sizi yarı yolda bırakmayacak bir makyaj aslında mümkün. İşte makyajınızın etkis

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *