x

Güzellik

 

Yüzdeki Şişkinliği Gidermenin 5 Kolay Yolu

05.09.2018

Yüzdeki Şişkinliği Gidermenin 5 Kolay Yolu
   

Bu hepimizin yaşadığı bir durum, bazen nadir bazen sık sık ve uzun süreli. Vücudun su tutması, kilo almak ve hormonlar gibi birçok nedeni olabilir. Yüzdeki şişkinliği anında giderecek sihirli bir maske olmasa da bu hiç sevmediğimiz durumu azaltmanın yolları var. Ancak uzun süredir yüzünüzde şişkinlik olduğunu fark ediyorsanız öncelikle doktorunuza danışmanız daha uygun olur, çünkü bu tiroit rahatsızlıkları gibi bir durumdan kaynaklanıyor olabilir. 

Sağlık durumunuzla ilgili bir sorun yoksa ve yukarıda değinildiği gibi ödem, stres, hormonlar veya kilo almaktan kaynaklanan tuhaf bir şişkinlik varsa aşağıdaki 5 yöntemle bunu azaltabilirsiniz. 

Soğuk 
Özellikle gözaltındaki şişleri azaltmanın en etkili yollarından biri: Bir kabı soğuk suyla doldurun, için 5-6 küp buz atın. İçine 1/3 fincan kadar cadı fındığı suyu da ekleyebilirsiniz. Yüzünüzü bu suya daldırın ve birkaç saniye bekleyin, 10 kere tekrarlayın. 
Bu inanılmaz derecede etkili bir yöntem çünkü soğuk su kılcal damarları daraltırken cadı fındığı da anti-inflomatuvar özellikleriyle cildinize destek oluyor. 

Öğütülmüş kahve 
Kahvenin içindeki kafein de yüzdeki şişkinliği gidermede çok etkili. Cildi toksik maddelerden arındırırken dolaşımı da hızlandırıyor. Bunun için bir çay kaşığı kadar öğütülmüş kahve ile yüzünüze hafifçe peeling yapın ve iyice durulayın. 

Buz kalıbı 
Eğer ilk maddedeki gibi yüzünüzü ıslatmak istemiyorsanız soğuk kompreslerden yardım alabilirsiniz. Bir havluyu buz kalıbına sararak iyice soğutun ve havluyu yüzünüzde 10 dakika kadar bekletin. 10 dakika bazıları için uzun gelebilir; bu yüzden yüzünüzün soğuktan yanmaya başladığını hissettiğinizde havluyu kaldırabilirsiniz. 

Beslenme 
Beslenme her konuda olduğu gibi burada da önemli bir pay oynuyor. Yüzdeki şişliğin önemli nedenlerinden biri susuz kalmak olabilir. Çünkü vücut susuz kaldığında yüzdeki damarlar büyüyerek su tutulmasına neden oluyor. Su içeriği yüksek besinler bu duruma karşı iyi bir koruma sağlar; kereviz, karpuz, salatalık harika seçenekler. 

Parmaklarınızı kullanın 
İyi bir yüz masajı şişkinliği gidermede çok etkilidir. Dolaşımı hızlandırarak şişkinliği giderir. Bunun için temiz cildinize nemlendirici ya da bakım yağı sürdükten sonra 5-10 dakika kadar parmak uçlarınızla hafif basınç uygulayarak masaj yapın. Bunun için profesyonel yardım da alabilirsiniz. Yüz masajı sadece şişkinliği gidermekle kalmaz aynı zamanda stresi de azaltır.

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bu Kışın Manikür Trendleri
Detay

Güzellik

Bu Kışın Manikür Trendleri

Moda haftalarından sadece ne giyeceğimizi öğrenmiyoruz. Sezon trendleri manikür konusunda da kararlarımızı yönlendiriyor.

Etkisi Tüm Gün Süren Makyajın Sırları
Detay

Güzellik

Etkisi Tüm Gün Süren Makyajın Sırları

Akşam evinize dönüp aynaya baktığınızda makyajınızın sabahki tazeliğini koruması hayal mi? Gündelik koşturmaca sırasında sizi yarı yolda bırakmayacak bir makyaj aslında mümkün. İşte makyajınızın etkis

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *