x

Güzellik

 

Çekiciliğinizi Artıracak 8 Hızlı Öneri

17.09.2018

Çekiciliğinizi Artıracak 8 Hızlı Öneri
   

Bu 8 öneri, modunuz düşük olduğunda, kötü bir gün geçirdiğinizde veya hızlı bir şekilde daha iyi görünme ihtiyacı hissettiğinizde yardımınıza koşacak. Nu önerilerin bir kısmı için makyajlardan bir kısmı için de kendi enerjinizden destek almanız gerekiyor. 

1. Ruj 
Görüntünüzü en hızlı değiştirmenin yollarından biri canlı renkte bir ruj sürmek. Bu kadar küçük bir detayın bu kadar büyük bir fark yaratması gerçekten enteresan. Belki de dudakların yüzde en fazla dikkat çeken bölümlerden biri olmasından kaynaklanıyordur. Özellikle kırmızı ruju kendinize yakıştırıyorsanız işiniz çok kolay. 

2. Havalı topuz
Saçlarınız o gün iyi görünmemek için direniyorsa ya da yıkamak ve şekillendirmek için vaktiniz yoksa dağınık bir tepe topuzu yapın. Gevşek bir topuz her zaman daha derli toplu ve şık görünmenizi sağlar. 

3. Kokulardan yardım alın  
Modu değiştiren etkenlerden biri de kokular. İmza kokunuz varsa ancak şu an sizi daha iyi hissettirmeye yardımcı olamıyorsa farklı alternatifler deneyebilir ya da bitkisel yağlardan destek alabilirsiniz. Bileklerinize, kulaklarınızın arkasına süreceğiniz kokular daha iyi hissetmenize yardımcı olur. 

4. Ellerinize bakım yapın 
Ojelerinizi tazeleyin, ellerinize bir bakım kremiyle hızlı bir masaj yapın ya da parmaklarınızı yüzüklerle süsleyin. Ellerinizi iyi bir şekilde görmek kendinizi daha güzel hissettirir. 

5. Pozitif enerji 
Kendinizi iyi hissetmemenizin öncelikli nedeni muhtemelen enerji seviyenizin düşük olmasından kaynaklanıyor. Rahatlatıcı bir müzik dinlemek, komik bir video izlemek, 5 dakikalık bir nefes meditasyon yapmak ya da güzel sözler okumak fazla vaktinizi almaz ama enerjinizi yükseltmenize yardımcı olur. Ayrıca pozitif olmak en çekici özelliklerden biridir. Saçlarınız kötü görünse de, kıyafetiniz yeterince iyi olmasa bile içten bir gülüş hepsinin eksikliğini telafi eder. Kötü düşünceler, dedikodular, kıskançlık ve öfke çirkinleştirir, unutmayın. 

6. Teknolojiden uzaklaşın 
Teknolojinin zararlı etkileri bazen abartılıyor ve her seferinde akıllı telefonlar günah keçisi ilan ediliyor; doğru. Çok sevsek ve hayatımızı büyük oranda kolaylaştırsa bile çok fazla veri akışına maruz kalmak, sürekli ekrana bakmak ve buna bağımlı hale gelmek stresi artırıyor, gerçek iletişimi unutturmaya başlıyor. Telefonunuza bir kere bile bakmadan biriyle gerçek dünyada sohbet etmeyi deneyin. İletişim ve yakınlığın iyileştirici etkileri vardır ve elbette keyifli bir sohbetin yerini hiçbir şey tutamaz. 

7. Kendinize güvenin 
Bazı insanlar bu içsel özellikle doğmuş gibi görünseler de kendine güven öğrenilebilir ve geliştirilebilir. Başarılı olduğunuz konuşları düşünmek, çözdüğünüz sorunları hatırlamak ve insanların hayatından nasıl bir yere sahip olduğunuzu hissetmek bunalımları tetikleyen düşünceleri hızla dağıtır. 

8. Dik durun 
Duruşunuz, kendiniz hakkındaki düşüncelerinizi doğrudan etkiliyor. Modunuz düşük olduğunda ve kendinizi kötü hissettiğinizde, vücudunuzun nasıl bir şekilde olduğuna bakın. Muhtemelen omuzlarınız düşük, sırtınız hafif kambur ve kafanız öne eğik olduğunu göreceksiniz. Dik durun. Omurganıza iyi bakın. 

 
Bonus: İç çamaşırlarının da modu hızlı bir şekilde değiştirebildiğini biliyor muydunuz? Hızlı bir duş sonrası sevdiğiniz iç çamaşırlarınızı giymeniz enerjinizi hızla yükseltir.

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bu Kışın Manikür Trendleri
Detay

Güzellik

Bu Kışın Manikür Trendleri

Moda haftalarından sadece ne giyeceğimizi öğrenmiyoruz. Sezon trendleri manikür konusunda da kararlarımızı yönlendiriyor.

Etkisi Tüm Gün Süren Makyajın Sırları
Detay

Güzellik

Etkisi Tüm Gün Süren Makyajın Sırları

Akşam evinize dönüp aynaya baktığınızda makyajınızın sabahki tazeliğini koruması hayal mi? Gündelik koşturmaca sırasında sizi yarı yolda bırakmayacak bir makyaj aslında mümkün. İşte makyajınızın etkis

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *