x

Güzellik

 

Göz Altı Torbalarından Kurtulmanın Yolları

24.09.2018

Göz Altı Torbalarından Kurtulmanın Yolları
   

Göz altı torbaları, her şeyden önce sağlıksız bir yaşam tarzının öncelikli belirtilerinden biridir. Kötü beslenme alışkanlıkları, uyku düzeni ve kalitesindeki sorunlar veya cilt problemleri ise göz altı torbalarına yol açan ilk nedenler. 

Eğer uzun süredir böyle bir şikayetiniz varsa ilk olarak uyku düzeninizi ve beslenme alışkanlıklarınızı gözden geçirin. Sağlıksız alışkanlıklardan uzaklaşmak göz altı torbalarının görünümünü ciddi oranda azaltabilir. 

Bunun dışında faydalanabileceğiniz oldukça pratik çözümler var: 

Mutfaktan çözümler:

Salatalık - Patates:  En pratik çözümlerden biri: Salatalık veya patates dilimlerini gözün üstüne koyarak 10 dakika bekletin. 

Patates ve Elma Kabuğu: Çiğ patates rendesi ve ince doğranmış elma kabuğunu iyice karıştırarak rulo haline getirin ve buzdolabında bekletin. İyice soğuduktan sonra halka halka keserek göz torbalarınıza uygulayabilirsiniz. 

Kuşburnu ve Papatya Çayı: Kuşburnu ve papatyayı kaynar suya atıp bekletin ve ılık hale gelince süzün. Bir pamuk veya gazlı bez batırarak her iki göz torbasına yerleştirip 10 dakika bekletin. Bu uygulamayı haftada 3 kez yapın. Göz torbalarınızın şişliğini aldığını ve hatta cildinizin de canlandığını göreceksiniz.

Yeşil çay: Demlediğiniz yeşil çayı soğutun ve buzdolabında bekletin. Sabah uyanınca gözünüzün üzerine yeşil çayla ıslatılmış pamuklar kompres uygulayın. 

Kivi: Buzdolabında soğuttuğunuz kiviyi halka şeklinde doğrayıp her iki göz altında 10 dakika uygulayın. Antioksidan özelliği ve C vitamini deposu olma özelliğinde ötürü çok iyi sonuç aldığınızı göreceksiniz.

Bunların dışında; 

Çok tuz tüketmek su tutacağı için vücutta ödem yani şişlik yapar. Tuz tüketimini kontrol altına alın. 
Su içmeyi unutmayın. 
Sırt üstü uyuyun. 
Günde bir kez, gözaltlarınıza içeriden dışarı doğru, her birine 10’ar kez olmak üzere hafif vuruşlar yapın. Sıvı birikimini önler ve dolaşımı artırır. 
Hemoroid kremlerinden yardım alabilirsiniz. Günde bir kez, tercihen sabahları, gözlerinizin altına hemoroid kremi sürün. Anti-inflamatuar etkisi ödemi azaltır. 

Bu öneriler, şikayetinizi gidermede başarısız olması bir dolaşım sorununa işaret edebilir. Mutlaka doktor kontrolünden geçin.

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bu Kışın Manikür Trendleri
Detay

Güzellik

Bu Kışın Manikür Trendleri

Moda haftalarından sadece ne giyeceğimizi öğrenmiyoruz. Sezon trendleri manikür konusunda da kararlarımızı yönlendiriyor.

Etkisi Tüm Gün Süren Makyajın Sırları
Detay

Güzellik

Etkisi Tüm Gün Süren Makyajın Sırları

Akşam evinize dönüp aynaya baktığınızda makyajınızın sabahki tazeliğini koruması hayal mi? Gündelik koşturmaca sırasında sizi yarı yolda bırakmayacak bir makyaj aslında mümkün. İşte makyajınızın etkis

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *