x

Güzellik

 

Bir Modelden 10 Güzellik Sırrı

19.10.2018

Bir Modelden 10 Güzellik Sırrı
   

İşi iyi görünmek olan biri, şüphesiz bu konuda en iyi tavsiyelerin alınacağı kişidir. 10 yılı aşkın süredir modellik yapan ve sosyal medyada binlerce takipçisi olan Valeria Lipovetsky’nin modellik deneyimlerinden edindiği 10 güzellik sırrı: 

Sağlıklı yağlar
Beslenme, güzelliğin ayrılmaz bir parçasıdır ve tüketilen besinlerin etkileri cilde yansır. Yani saçlar ve cilt yediklerinizi yansıtıyor. Bu konuda faydalı yağların etkisi hızlı bir şekilde görülüyor. Daha fazla avokado, ceviz ve fındık yağını tüketin. 

Dudak kremi 
Çantanızda her zaman renkli ve renksiz dudak kremleri bulundurun. Bir dudak kremi ile yüzünüze hızlı bir ışıltı kazandırabilirsiniz. Renkli dudak nemlendiricileri ile yanaklarınızı da hafifçe renklendirebilir, renksiz olanları highlighter olarak kullanarak kaş altına, şakaklara, çeneye hafifçe uygulayıp dağıtarak daha aydınlık bir görüntü sağlayabilirsiniz. Hatta yanınızda maskara yoksa kirpiklerinizi de hızlıca daha dikkat çekici bir hale getirebilirsiniz. 

Buz 
Buz doğrudan uygulandığında yüz için biraz sert olacağı için mutlaka ince bir havluya veya kumaşa sararak yüzünüze hafif hafif bastırarak masaj yapın. Bu cilde çok iyi gelir, gözeneklerin küçülmesini, gözaltı şişkinliğinin giderilmesini, sivilcelerin sakinleşmesini, cildin canlı görünmesini sağlar. 

Ruj 
Gözaltı halkalarını yok etmek için concealer uygulamadan önce açık pembe tonunda rujla gözaltlarınızı hafifçe renklendirin ve concealer’ı onun üzerine uygulayın. Cilt tonunuzun koyuluğuna göre daha koyu renkte bir ruj kullanabilirsiniz. Özellikle uykusuz kaldığınızda gözaltında oluşan morlukları daha hızlı bir şekilde kapatmayı sağlar. 

Kirpikler 
Eğer çift taraflı maskaranız yoksa pudradan yardım alarak daha yoğun ve hacimli kirpiklere kavuşabilirsiniz. Bunun için önce maskarayı kirpiklerinize hafifçe sürün. Ardından kirpik uçlarına parmaklarınızla hafifçe yüz pudrası sürün ve üzerine bir kat daha maskara uygulayın. 

Kuru fırça 
Vücudun dışı kadar içi de bu kolay yöntemden pek çok fayda görüyor. Masaj etkisi yaratan kuru cilt fırçası, lenf bezlerinde biriken toksinlerden arınmak için lenf sistemine destek oluyor ve lenf sistemini canlandırıyor, kan dolaşımını düzenliyor, ciltte bulunan ölü hücreleri temizleyerek metabolik atıkların çıkış noktası olan gözeneklerin açılmasına yardımcı oluyor ve cildi yumuşatarak pürüzsüzleştiriyor.

Kağıt maskeler
Çok farklı türleri olan kağıt maskeler özellikle nem desteği için çok güzel bir seçenek. Cildinize ihtiyaç duyduğu besini sağlar. Temiz cildinize uyumadan önce uygulayın. Düzenli kullanım, ciltte mucizevi etkiler yaratıyor. 

Yüz masajı 
Cildinize iyi gelen bir serum, yağ veya nemlendirici ile yüzünüze parmak uçlarınızla masaj yapın. Her gün uygulama cildinize parlaklık ve esneklik kazandırır. 

Kendiniz olun 
Orijinal olmak en güzelidir. 

Highlighter ve kontur 
Highlighter’ı sadece şakaklara, dudağın üzerine ve göz pınarlarına uygulamayı deneyin. Kontür uygulamayı sevenlerdenseniz cilt renginize çok yakın bir tonu kullanın ve sadece çene kemiğine, kulaklardan elmacık kemiğine doğru kısa birer çizgi ve alına hafifçe uygulayarak dağıtın.

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bu Kışın Manikür Trendleri
Detay

Güzellik

Bu Kışın Manikür Trendleri

Moda haftalarından sadece ne giyeceğimizi öğrenmiyoruz. Sezon trendleri manikür konusunda da kararlarımızı yönlendiriyor.

Etkisi Tüm Gün Süren Makyajın Sırları
Detay

Güzellik

Etkisi Tüm Gün Süren Makyajın Sırları

Akşam evinize dönüp aynaya baktığınızda makyajınızın sabahki tazeliğini koruması hayal mi? Gündelik koşturmaca sırasında sizi yarı yolda bırakmayacak bir makyaj aslında mümkün. İşte makyajınızın etkis

Kuru Fırçayla Sağlıklı Ciltler
Detay

Güzellik

Kuru Fırçayla Sağlıklı Ciltler

Cildinizi kuru fırçalamayla yenileyin.

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *