x

Güzellik

 

Etkisi Tüm Gün Süren Makyajın Sırları

23.10.2018

Etkisi Tüm Gün Süren Makyajın Sırları
   

Akşam evinize dönüp aynaya baktığınızda makyajınızın sabahki tazeliğini koruması hayal mi? Gündelik koşturmaca sırasında sizi yarı yolda bırakmayacak bir makyaj aslında mümkün. İşte makyajınızın etkisini tüm gün koruması için yapabilecekleriniz…

Etkisi Tüm Gün Süren Makyajın Sırları

İlk adım cildinizi makyaja hazırlamak
Cildiniz doğru şekilde temizlenmemişse ve makyaja hazır hale gelmemişse makyajınızın kalıcılığını sağlamanız zor. Cildinizi pürüzsüz gösterecek ve uzun süre etkisini koruyacak bir makyaj için haftada iki kere peeling yaparak ölü deriyi atın. Her sabah makyaj faslına geçmeden önce yüzünüzü önce cilt tipinize uygun bir temizleyici jel ya da köpük ile güzelce yıkayın. Canlı bir görünüm için tonikle ya da gül suyuyla silerek cildinizin pH dengesini korumasına yardımcı olun. Ardından yağsız bir nemlendirici kremle nemlendirin. Şimdi, makyaj yapmaya hazırsınız.

Makyajın olmazsa olmazı: makyaj bazı
Makyaj bazı, makyajın kalıcılığını artıran en temel kozmetik ürün. Yüz için ve göz için ayrı makyaj bazları kullanmanız gerekiyor. Cilt tipinize uygun bazı uyguladığınızda gözenekler, hafif kırışıklıklar daha az görünür hale geliyor. Pürüzsüzleşen cildinizde fondöten türü kapatıcılar kusurları daha iyi örtüyor ve uzun süre etkisini yitirmiyor. Akne ve siyah noktaya neden olmamak için yağsız ve su bazlı bir makyaj bazı seçmeniz işe yarayabilir. 

Doğru ürünleri seçmek kalıcılığı artırır
Kalıcı makyajın en önemli sırlarından biri de doğru fondöten ve pudra seçimi. Fondöten ve pudra seçerken cilt tipinizi ve elbette cilt tonunuzu mutlaka göz önünde bulundurun. Mümkünse doğru fondöteni ve pudrayı bulmak için makyaj profesyonellerinden destek alın. Kalıcılık için fondöteninizi mümkün olduğunda yağsız ürünlerden seçin, cildiniz çok kuruysa önden iyice nemlendirerek yağsız ürünleri kullanabilirsiniz. Pudranız da fondöteninizle mutlaka uyumlu tonda olmalı. Maske gibi duran bir makyaj istemiyorsanız tüm bu ürünleri çok ince katmanlar halinde sürmelisiniz. Göz makyajı için ürün seçerkense önceliğiniz suya dayanıklı rimel, göz kalemi veya eyeliner’lar olmalı. 

Makyajınızı sabitlemenin yolları
Makyajınızı uzun saatler yüzünüzde tutmanın bir yolu da makyaj sabitleyici ürünler kullanmak. Özellikle toplantıdan toplantıya koşacağınız bir günde makyaj sabitleyici sprey, şeffaf pudra gibi ürünlerle makyajınızın kalıcılığını artırabilirsiniz. Pudranızı uygularken dağıtarak sürmek yerine hızlı hareketlerle fırçayı ya da süngeri yüzünüze dokundurmalısınız, böylece alta sürdüğünüz fondöteni de süpürmüş olmazsınız. 

Makyaj çantanızı yanınızdan ayırmayın
Makyajınızı tüm gün boyunca kalıcı kılmak için ellerinizi yüzünüzden uzak tutmanız gerekiyor. Farkında olmadan makyajınızı bozma ihtimalinize karşı o gün kullandığınız ürünleri makyaj çantanıza atın ve gün boyunca yanınızda taşıyın. 

 

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bu Kışın Manikür Trendleri
Detay

Güzellik

Bu Kışın Manikür Trendleri

Moda haftalarından sadece ne giyeceğimizi öğrenmiyoruz. Sezon trendleri manikür konusunda da kararlarımızı yönlendiriyor.

Kuru Fırçayla Sağlıklı Ciltler
Detay

Güzellik

Kuru Fırçayla Sağlıklı Ciltler

Cildinizi kuru fırçalamayla yenileyin.

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *