x

Güzellik

 

Bu Kışın Manikür Trendleri

30.10.2018

Bu Kışın Manikür Trendleri
   

Klasik oje renklerinden, alışıldık manikürlerden sıkıldınız mı? 2018-2019 kışı ellere de yenilik getiriyor. 

Eski French’e yeni yorum
Kim demiş French manikürün zarafeti sadece yumuşak renklerle ortaya çıkar diye? Bu kış, sizi alışkanlıkları kırmaya, cüretkar olmaya çağırıyor. Klasik French manikürü çok daha çarpıcı renklerle kullanmaya hazır olun, çünkü beyazlar ve şeffaf pembeler yerini tırnak uçlarında beyazla kombine edilen şarap kırmızılarına bırakıyor. Klasik French’e bir diğer sıra dışı yorum ise tırnakların ucunu beyaza boyamak yerine, parıltılı simler kullanmak…

Renkli kütiküller
French manikürün antitezi gibi duran bu manikür tarzında kütiküller ve tırnağın geri kalanı farklı renklere boyanıyor. Modellerin tırnak diplerinin yarım ay şeklinde kırmızıya,  tırnağın geri kalanının ise kırmızıya boyandığı Moschino defilesi ve toprak ve pudra tonlarının tırnaklarda bir arada kullanıldığı Tom Form defileleri pek çok kadına ilham verdi.  

Koyu, daha da koyu
Aklınıza gelebilecek, oje çekmecenize şu ana kadar girmiş en koyu maviyi, en koyu yeşili düşünün... Şimdi en koyu ojelerinizin biraz daha koyularını almaya hazır olun, çünkü bu sonbahar-kış sezonu en derin, en koyu renkleri ön plana çıkarıyor. Kahverenginin en koyu tonları, lacivertler tırnakları süslüyor. Siyah oje favorileriniz arasındaysa bu kış şansınız yaver gidiyor. 

Kırmızının en derini
Kırmızı, klasik manikürün en sevilen ve en çok tercih edilen renklerinden. Moda haftalarında kırmızının da en derin, en koyu tonları podyumdaydı. Bordoyu, çikolata tonlu kırmızıları her kış severek kullananlardansanız aynen devam.  

Sınır aşan tasarımlar
Kim demiş ‘nail art’ tırnaklarla sınırlı diye? Ojelerinizi tamamlayan minimal eklem dövmeleri ya da minik tırnak yapıştırmalarıyla sınırları aşan tasarımlara imza atmak bu kış sizin elinizde.

Metalik dokunuşlar
Metalik kırmızı ve kahverengiler, krom ve bakır sonbahar ve kışın soğuk havalarında monotonluğu kırmak için geliyor. Hem gündüz hem de gece çok kullanılacak olan metalik renkler, dikkat çekici bir tarz için de birebir. 

Desenli tırnaklar
Kıyafetlerde hızlı bir geri dönüş yapan leopar, zebra gibi vahşi doğa desenleri bu kış kendilerini ellerde de gösteriyor. Peki, hangisini ilk önce deneyeceksiniz; leoparı mı zebrayı mı? Üstelik bu sezon bu desenleri neon renklerle uygulamak moda. Tırnaklarda karşınıza çıkan desenler doğadan esintilerle de sınırlı kalmıyor, geometrik desenlerle süslenmiş grafik tırnaklar bu kışın en neşeli trendlerinden biri. 

Tek tırnak farkı
Elinizin dört tırnağını aynı renge boyayıp kalan tek tırnağı aynı rengin farklı bir tonuna ya da kontrast bir renge boyamak da çok revaçta. Bu trendin bir diğer uygulaması tüm tırnakları tek renge boyayıp tırnaklardan birine –ki bu genelde yüzük parmağının tırnağı oluyor- simli cila sürmek.

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Etkisi Tüm Gün Süren Makyajın Sırları
Detay

Güzellik

Etkisi Tüm Gün Süren Makyajın Sırları

Akşam evinize dönüp aynaya baktığınızda makyajınızın sabahki tazeliğini koruması hayal mi? Gündelik koşturmaca sırasında sizi yarı yolda bırakmayacak bir makyaj aslında mümkün. İşte makyajınızın etkis

Kuru Fırçayla Sağlıklı Ciltler
Detay

Güzellik

Kuru Fırçayla Sağlıklı Ciltler

Cildinizi kuru fırçalamayla yenileyin.

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *