Güzellik

 

Mükemmel Saçları Olanların 10 Alışkanlığı-1

15.11.2016

Mükemmel Saçları Olanların 10 Alışkanlığı-1
   


Kusursuz saçlara, güzellik salonları ve 1,5 ml ölçeklerindeki serumlara tonlarca para dökmeden de ulaşmanın yolları mevcut. Çoğu, eski moda yöntemler olan günlük bazı uygulamalardan saçınıza iyi gelenleri öğrenmek için denemeye başlayın.
Harika saçları olan kadın;

1. Sıcak şekillendirmeden olabildiğince kaçınır
Bazı durumlarda saçları ısı veren cihazlarla şekillendirmek kaçınılmaz olabilir. Ancak dünya yıldızlarının saçlarını yapan ve Hair Room Service’in kurucusu olan Michael Dueñas, bundan mümkün olduğunca uzak durmayı ve maşa yerine buharlı bigudilerin kullanılmasını tavsiye ediyor. Fön, saç düzleştirici veya saç maşası kullanmak zorunda kaldığınızda ise saçlarınızı mutlaka ısıya karşı bir koruyucu ürünle korumanızı öneriyor.
 
2. İpek yastık kılıfında uyur
İpek yastık kılıfları, pamuklu veya diğer kumaşların yaptığı gibi saçları kırmayacak ve saçların daha yumuşak olmasını sağlayacaktır.
 
3. Saçlarını temiz tutar
Bazı saç uzmanları saçın doğal yağını korumak ve yapısını bozmamak için saçların olabildiğince nadir yıkanması gerektiğini savunurken bazıları da tam tersini öneriyor. Temizlik yanlısı olanlar, kaliteli ürünler kullanıldığı sürece saçların yıkanmasında bir sorun olmadığını hatta bunun saça iyi geldiğini çünkü saça nem sağladığını, temiz ve parlak bir görüntü kazandırdığını belirtiyor. Saç yıkama sıklığı konusunda ise Pennsylvania Devlet Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde profesör asistanı olan Dr. Jeffrey Miller şu öneride bulunuyor, “Hava kirliliği veya nemin yüksek olduğu bir yerde yaşıyorsanız ya da her gün spor yapıyorsanız günlük yıkayın, çevre kirliliğinin fazla olmadığı ve iklimi kuru bir yerde yaşıyorsanız birkaç günde bir ve saçlarınız normal bir dengedeyse ya da saç uçlarınız kuru ancak saç dipleriniz yağlıysa iki günde bir yıkayın.”
 

4. Nemlendiricileri sever
Kafatası derisi de tıpkı yüzümüz gibi neme ihtiyaç duyar ve doğru şekilde nemlendirilmesi, saçın sağlıklı bir şekilde çıkması ve uzaması için güçlü bir temel yaratır. Saç uzmanı Riawna Capri, “Saçınızı her şampuanladığınızda kremleyin” diyor. Ancak saçları nemlendirme prosedürü, duştan çıktıktan sonra da devam etmeli. Saçlarınıza ısıtıcıyla şekil vermiyorsanız bile koruyucu ürünler kullanmakta fayda var. Bu, saçın kırılmasını, kurumasını ve yıpranmasını engellerken rengini korumaya da yardımcı olur.

5. Sadıktır
Sağlıklı saçları olan kadınların, genel olarak kullandıkları saç ürünlerini sık sık değiştirmedikleri ve uzun yıllar aynı ürünü kullandıkları görülüyor. Uzmanlar saçınıza iyi gelen ürünü bulmanızı ve ondan vazgeçmemenizi öneriyor.

Diğer 5 madde ikinci yazıda… 


ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
​5 Makyaj Trendi
Detay

Güzellik

​5 Makyaj Trendi

Dudak parlatıcıları geri dönüyor.

​Tonik Tarifleri
Detay

Güzellik

​Tonik Tarifleri

Doğal malzemelerle cildinize derinlemesine bir temizlik sağlayacak 3 tonik.

​Balkabaklı Maskeler
Detay

Güzellik

​Balkabaklı Maskeler

Güzellik rutininize balkabağı ekleyin, mucizevi etkilerinden faydalanın.

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *