Güzellik

 

Mükemmel Saçları Olanların 10 Alışkanlığı-1

15.11.2016

Mükemmel Saçları Olanların 10 Alışkanlığı-1
   


Kusursuz saçlara, güzellik salonları ve 1,5 ml ölçeklerindeki serumlara tonlarca para dökmeden de ulaşmanın yolları mevcut. Çoğu, eski moda yöntemler olan günlük bazı uygulamalardan saçınıza iyi gelenleri öğrenmek için denemeye başlayın.
Harika saçları olan kadın;

1. Sıcak şekillendirmeden olabildiğince kaçınır
Bazı durumlarda saçları ısı veren cihazlarla şekillendirmek kaçınılmaz olabilir. Ancak dünya yıldızlarının saçlarını yapan ve Hair Room Service’in kurucusu olan Michael Dueñas, bundan mümkün olduğunca uzak durmayı ve maşa yerine buharlı bigudilerin kullanılmasını tavsiye ediyor. Fön, saç düzleştirici veya saç maşası kullanmak zorunda kaldığınızda ise saçlarınızı mutlaka ısıya karşı bir koruyucu ürünle korumanızı öneriyor.
 
2. İpek yastık kılıfında uyur
İpek yastık kılıfları, pamuklu veya diğer kumaşların yaptığı gibi saçları kırmayacak ve saçların daha yumuşak olmasını sağlayacaktır.
 
3. Saçlarını temiz tutar
Bazı saç uzmanları saçın doğal yağını korumak ve yapısını bozmamak için saçların olabildiğince nadir yıkanması gerektiğini savunurken bazıları da tam tersini öneriyor. Temizlik yanlısı olanlar, kaliteli ürünler kullanıldığı sürece saçların yıkanmasında bir sorun olmadığını hatta bunun saça iyi geldiğini çünkü saça nem sağladığını, temiz ve parlak bir görüntü kazandırdığını belirtiyor. Saç yıkama sıklığı konusunda ise Pennsylvania Devlet Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde profesör asistanı olan Dr. Jeffrey Miller şu öneride bulunuyor, “Hava kirliliği veya nemin yüksek olduğu bir yerde yaşıyorsanız ya da her gün spor yapıyorsanız günlük yıkayın, çevre kirliliğinin fazla olmadığı ve iklimi kuru bir yerde yaşıyorsanız birkaç günde bir ve saçlarınız normal bir dengedeyse ya da saç uçlarınız kuru ancak saç dipleriniz yağlıysa iki günde bir yıkayın.”
 

4. Nemlendiricileri sever
Kafatası derisi de tıpkı yüzümüz gibi neme ihtiyaç duyar ve doğru şekilde nemlendirilmesi, saçın sağlıklı bir şekilde çıkması ve uzaması için güçlü bir temel yaratır. Saç uzmanı Riawna Capri, “Saçınızı her şampuanladığınızda kremleyin” diyor. Ancak saçları nemlendirme prosedürü, duştan çıktıktan sonra da devam etmeli. Saçlarınıza ısıtıcıyla şekil vermiyorsanız bile koruyucu ürünler kullanmakta fayda var. Bu, saçın kırılmasını, kurumasını ve yıpranmasını engellerken rengini korumaya da yardımcı olur.

5. Sadıktır
Sağlıklı saçları olan kadınların, genel olarak kullandıkları saç ürünlerini sık sık değiştirmedikleri ve uzun yıllar aynı ürünü kullandıkları görülüyor. Uzmanlar saçınıza iyi gelen ürünü bulmanızı ve ondan vazgeçmemenizi öneriyor.

Diğer 5 madde ikinci yazıda… 


ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
​Kadınların Yüzde 91’i Kendini Güzel Hissediyor
Detay

Güzellik

​Kadınların Yüzde 91’i Kendini Güzel Hissediyor

Kendini güzel bulan kadın oranı ile Hindistan ilk sırada yer alırken, ikinci sırayı Türkiye takip ediyor.

​Cildiniz Kışa Hazır Mı?
Detay

Güzellik

​Cildiniz Kışa Hazır Mı?

Nem terapilerine başlama zamanı.

​Sephora İle Gülen Ciltler Festivali Başlıyor
Detay

Güzellik

​Sephora İle Gülen Ciltler Festivali Başlıyor

‘Gülen Ciltler Festivali’ 1 – 19 Kasım tarihleri arasında Sephora mağazalarında!

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *