Güzellik

 

Dermatologlardan Ekonomik Tavsiyeler

14.12.2016

Dermatologlardan Ekonomik Tavsiyeler
   


Stres seviyesi yüksek bir işte çalışmanın veya şehirde yaşamanın can sıkıcı yansımalarından biri de inatçı koyu halkalar ve gözaltı torbaları. Sadece kullanıldığı sürece işe yarayan aşırı pahalı çözümler ise kullanım kesildiğinde yeniden aynı sorunlarla baş başa bırakıyor.

Şiş gözler ve koyu renk halkalar genetik bir miras olabileceği gibi göz çevresi ciltteki en ince ve hassas bölge olduğu için yanlış uygulamaların etkisiyle de oluşabiliyor.
Özellikle genetiğe bağlı koyu halkalar, çoğunlukla kontrol edilemiyor ve ürünler de fiyatları veya yetersizlikleri nedeniyle çok da sürdürülebilir bir çözüm sunamıyor. Gözleri bu yükten kurtarmak için bir cerrahi müdahaleye başvurmadan önce, uzman dermatologların Allure tarafından hazırlanan önerilerine göz atın. Koyu renk halkaları ve gözaltı torbalarının görünümünü ciddi oranda azaltacak yöntem, aşağıdakilerden biri olabilir.
 
Çay poşetleri: New Yorklu ünlü dermatolog Karen Hammermann, “Doğal olarak tanin içeren kafeinli çay, idrar söktürücü olmakla birlikte uzun süredir büyükannelerimizden, podyumlarda yürüyen mankenlere kadar göz çevresi için uygulanan öncelikli bakım yöntemlerden biri. İki çay poşetini sıcak suda bir süre beklettikten sonra 5 dakika buzdolabında soğutun. Poşetleri 5-6 dakika boyunca gözünüzün üzerinde tutun. Gözaltı sorunlarının yanı sıra gözlerinizi de yenileyecek ve bakışlarınız parlayacak.”
 
Retinoid: New Yorklu bir başka dermatolog Rachel Nazarian, “Retinolün sık kullanımı, kolajen üretimini artırarak derinin daha az ince olmasını sağlar ve göz etrafındaki koyu halkaların görünümünü azaltır. Retinol merhemleri bulmak ve satın almak oldukça kolay.”
 
Sırt üstü ve fazla yastıkla uyumak: Dermatolog Rebecca Tung, “Koyu renkli gözaltı torbaları sabah problemi gibi görünüyorsa, kafanızın altına bir yastık daha koyup sırt üstü uyumayı deneyin. Böylece bu bölgede sıvı birikimi olmayacaktır. Yastığınızın temizliğine de özen gösterin.”
 
Aydınlatıcı ürünler ve güneş kremi: Nazarian, “Koyu renk halkaların nedeni gözleri çok fazla ovuşturmak ve güneşe maruz bırakmaktan dolayı ciltteki pigmentlerin artmasından da kaynaklanıyor olabilir. Bunun için C vitamini, kojik asit, meyankökü özü içeren aydınlatıcı ürünler kullanılabilir. Bu içerikler cildin zaman içinde pigment üretimini azaltmaya yardımcı olur ve koyu renkli halkaları azaltır. Güneş koruyucuları kullanmayı unutmayın. Güneş kremi, yüksek koruma faktörü sunmalı, içeriğinde çinko oksit ve titanyum dioksit olmalı.”
 
Antihistaminik ilaç: Dermatolog Kavita Mariwalla, “Birçok kişide, koyu renkli göz halkaları farkında olmadıkları bir alerjiden kaynaklanıyor olabilir. Antihistaminik bir ilaç bunu giderebilir. Ben her gece Zyrtec alırım.”
 
Göz makyajı temizleme ürünleri: New York Mount Sinai Hastanesi Dermatoloji Birimi’nde kozmetik ve klinik araştırma yöneticisi olan Joshua Zeichner, “Cildiniz hassas değilse bile hassas ciltler için geliştirilen göz makyajı temizleme ürünlerini tercih edin. Parfümsüz ürünleri kullanın. Göz makyajınızı temizlerken ileri geri hareketlerle sert bir uygulama yerine yumuşak ve tek yönde temizlik yapın.”
 
Uyku: Dermatolog Annie Chiu, “Düzenli ve 8 saat uyumaya dikkat edin. Uyumadan birkaç saat önce alkol almayın.” 


ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
​5 Makyaj Trendi
Detay

Güzellik

​5 Makyaj Trendi

Dudak parlatıcıları geri dönüyor.

​Tonik Tarifleri
Detay

Güzellik

​Tonik Tarifleri

Doğal malzemelerle cildinize derinlemesine bir temizlik sağlayacak 3 tonik.

​Balkabaklı Maskeler
Detay

Güzellik

​Balkabaklı Maskeler

Güzellik rutininize balkabağı ekleyin, mucizevi etkilerinden faydalanın.

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *