x

Güzellik

 

2016’nın En Sevilen Parfümleri

27.12.2016

2016’nın En Sevilen Parfümleri
   

Global çapta en popüler parfüm değerlendirme sitelerinden olan Fragrantica, okuyucuları ve editörlerinin değerlendirmeleriyle 2016’nın en sevilen kokularını açıkladı.
Sonuçlara göre kadın parfümlerinde yılın birincisi Angel Muse Thierry Mugler oldu. Angel Muse Thierry Mugler parfümünün tepe notasında greyfurt ve frambuaz, kalp notasında fındık kreması ve dip notasında ise vetiver (Haiti) ve patchouli var.

Birinci seçilen parfüm hakkında yapılan açıklama şöyle, “Bağımsız bir parfüm olarak tanıtıldı. Ancak, atasının mirasını taşıyor. Bir Mugler yaratımı olarak, hem sevgi hem nefret uyandırıyor. Kesinlikle sıkıcı değil.”

Listenin ikinci, üçüncü ve dördüncüsü seçilen ürünleri en sevilen parfümlerin tatlı ve meyve kokuları ile klasik ve nostaljik parfümler olduğunu gösteriyor.

İkinci olan Poison Girl Dior’un merkezindeki koku Damascena gülü. Parfümün tepe notası tatlı vanilya, orta notası portakal ve dip notası ise tonka fasülyesi.

Üçüncü Narciso Poudree Narciso Rodriguez’de açılış bulgar gülü ve yasemin, ortalar misk ve pudra notaları ve kapanış vetiver, sedir ağacı karışımından oluşuyor.

Dördüncü ise bu yılın en çok konuşulan reklam kampanyasına imza atan Chanel No 5 L'Eau. Bu yeni Chanel parfümü, aldehit, yasemin, sandal ağacı ve ylang ylang ile oldukça net bir kokuya sahip.

Site editörü, kişisel değerlendirmeleri sonucunda ise kalıcılık, orijinallik ve imza kokular olarak geleceğe kalması muhtemel olan parfümleri şöyle listelemiş:

Beyaz çiçek kategorisinde Marfa by Memo Paris; portakal çiçeği, sümbülteber çiçeği ve vanilya.
Fresh koku kategorisinde; Ambergreen by Oliver & Co; fesleğen, kişniş, incir yaprağı, çim, yeşilbiber ve yeşil mandalina ile yeşilin tüm tonları.
Odunsu ve tatlı koku kategorisinde Hundred Silent Ways by Nishane; meyveli bir koku olarak başlangıç yapıyor, beyaz ve kremayı anımsatan bir çiçek kokusuna dönüşüyor, vanilya ve sandal ile tepe noktalarına ulaşıyor. Zaman geçtikçe sevilecek türde bir koku.  En yaratıcı şişe kategorisinde; Nettuno by Mendittorosa.

Sitedeki kullanıcı değerlendirmeleri sonucu en iyi erkek parfümü Armani Code seçilirken sıralamayı A-Men Pure Tonka Thierry Mugler, Uomo Intense Valentino ve L’Homme Ideal Eau de Parfum Guerlain takip ediyor.

Eau de Rhubarbe Ecarlate Hermes ise 2016’nın en iyi unisex parfümü seçildi. Bu Hermes parfümünün içeriği ise Rhubarbe bitkisi, kırmızı meyveler ve beyaz miskten oluşuyor. 

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Dünyada Güzellik Algısı
Detay

Güzellik

Dünyada Güzellik Algısı

Yapılan araştırmaya göre Avrupalı kadın, güzel görünmek için para harcamıyor.

2018 Yaz Sezonunun En Trend Saçları
Detay

Güzellik

2018 Yaz Sezonunun En Trend Saçları

Bu yaz saçlarda retro havası esecek

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *