Güzellik

 

2017’den İncelik Bekleyenlere

30.12.2016

2017’den İncelik Bekleyenlere
   


3 hafta içinde daha fit bir görünüme kavuşabilir ve bu hızlı sonuçtan, devam etmek için ihtiyaç duyduğunuz gücü alabilirsiniz. Kilo vermek, daha ince bir vücuda kavuşmak veya sağlıklı olmak için uygulamanızın alışkanlığa dönüşmesine izin verin ve aşağıdaki 6 yöntemi en az 21 gün taviz vermeden uygulayın.

Her öğünde protein ve sebze tüketin
Sıkıcı ve lezzetsiz yemekler yerine keyif aldığınız yemekleri yemeye devam edin ama porsiyon konusunda kontrollü olun. Kas oluşumunu desteklediği, tokluk hissi verdiği ve yağ yakımını hızlandırdığı için her öğünde protein tüketin. Vücudunuzun ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral ve lifi ise sebzelerden sağlayın. (Önerilen miktar iki avuç içi boyutunda protein; et, tavuk vs. ile iki yumruğunuz kadar sebze)

Kardiyoyu atlamayın
Spor yapmıyorsanız yoğun çalışmalar yerine yavaş kardiyo hareketleri uygulayın. Hergün yarım saat ya da en azından haftada 4 gün. Tempolu yürüyüş yapın veya evde yapabileceğiniz aerobik hareketleriyle kolay bir program hazırlayın. Bu alışkanlığı edinmek  kalp, beyin, bağışıklık, stres ve genel kondisyonu dengelemek için çok önemli. 

Güçlenin
21 gün içinde vücudunuzda önemli değişiklikler yapacak egzersizleri uygulayın. Squat, lunge, plank, ağırlıkla çalışma, mekik ve her gün 10 sayıda 21 gün çalışın.

Karbonhidrat tüketimini sınırlayın
Karbonhidrat tüketiminizi, özellikle de hareketsiz bir yaşam tarzınız varsa olabildiğince azaltın. Spor yaptıktan sonra vücudunuzun enerjiye ihtiyaç duyduğunu hissedince kontrollü ölçülerde tüketin.
 
Düzenli uyuyun
Uyumadan bir saat önce tüm elektronik cihazlarla bağlantıyı kesin ve 8 saat uyuyun. En azından haftanın 5 günü için sağlıklı bir uyku planı uygulayın.
 
Stres atın
Stres atma yöntemlerinize yenilerini ekleyin. Mutlaka her gün kendinize en az 10 dakika gevşeme izni verin. Gözlerinizi kapatın ve nefesinizi izleyin. Bu yüzünüzdeki kasların da gevşeyip rahatlamasını sağlayacak. 


ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
​5 Makyaj Trendi
Detay

Güzellik

​5 Makyaj Trendi

Dudak parlatıcıları geri dönüyor.

​Tonik Tarifleri
Detay

Güzellik

​Tonik Tarifleri

Doğal malzemelerle cildinize derinlemesine bir temizlik sağlayacak 3 tonik.

​Balkabaklı Maskeler
Detay

Güzellik

​Balkabaklı Maskeler

Güzellik rutininize balkabağı ekleyin, mucizevi etkilerinden faydalanın.

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *