x

Güzellik

 

2017 Saç Trendleri

18.01.2017

2017 Saç Trendleri
   

Bu yılın saç trendlerine bakıldığında hem geleneksel hem de modern kesim ve şekillerin öne çıktığı görülüyor.

Geçtiğimiz yılda başlayan bazı trendler, bu yıl daha da baskın hale gelirken 80’lerin etkisi de kıyafetlerde olduğu gibi saçlarda da çokça hissediliyor.

Geçtiğimiz yıldan bu yıla taşınan trendler şöyle:

Düşük atkuyruğu: Saçlarda, son birkaç senedir daha fazla görülmeye başlanan ‘less is more’ yaklaşımı devam ediyor. Genç ve modern bir görünüm sağlayan düşük atkuyruğu da bunlardan biri ve 2017 moda şovlarında çokça kullanıldı.

Saç aksesuarları: Saç aksesuarları popülerliğini sürdürüyor. Taşlar, parıltılar ve çiçek motifleriyle süslenen saç aksesuarları, geçen seneden farklı olarak bu yıl daha büyük ve iddialı. 

Islak saçlar: Geçen sene popülerliğini artıran ve yüzü ön plana çıkaran ıslak saç modelleri hem gece hem gündüz kullanımına uygun olmasıyla bu yıl da yerini koruyacak gibi.

Örgü: New York’tan Paris’e kadar neredeyse tüm moda haftalarında podyumlara çıkan örgü klasik modellerden yaratıcı modellere kadar çok şekillerde karşımıza çıktı. Örgü trendi bu yıl da devam ediyor.

Topuz: Christian Dior, Valentino ve başka isimler de 2017 tasarımlarını balerin topuzuyla birleştirdi. Klasik, derli toplu olanından, çift topuz, dağınık bir tepe topuzu veya origami topuzlara kadar birçok farklı şekillerdeki topuzların yanı sıra saçların düğümlenmesiyle yapılan topuz modelleri de çok şık ve zarif alternatifler sunuyor.   

Sürprizler
Tost: 80’ler bu yıl sadece giysilerle sınırlı kalmayıp saçlara da yansıyor demiştik. Tost saçlar da geri geliyor. Saçların tamamı ya da bir bölümünün tostla hareketlendirilmesi ve tostlu saçlara topuz modellerini bu yıl sık sık görebiliriz.

Ultra hacim: 80’lerden bir başka model, aşırı kabarık saçlar da Sonbahar/Kış şovlarında kullanılan ağırlıklı modellerden biri oldu. Düz, kıvırcık veya dalgalı tüm saç tiplerinde uygulanan bu model, açık veya toplu saçlarla kullanılabilir.

Fransız burgusu: Bu yılın en trend modellerinden bir diğeri olan burgular ise 1950’lerden ilham aldı. Kenzo, Armani ve başka birçok defilede kullanılan burgular bu yıl romantik dalgalara, sıkıca toplanmış saçlara eşlik ediyor.

Kâkül: Mini ve uzun formlarıyla kâküllerin modası asla geçmiyor.

Süper uzun saçlar: Parlak, pürüzsüz, dümdüz, aşırı uzun ve ortadan ayrılmış saçlar da bu yılın moda şovlarında dikkat çeken ayrıntılardan biri oldu.

Romantik dalgalar: Retro dalgalar da geri döndü. 20’li ve 50’li yılların saç modelleri, parmak dalgalar kısa saçlar için ideal.

Yandan ayrılmış saçlar: Yandan sıkıca yapıştırılmış saçlar biraz iddialı bir saç modeli ve stile asi bir hava katıyor.

Renkler
Bu yıl renklerde ise ağırlık sarı ve kahverengi tonlarında olsa da gri, mavi hatta gökkuşağı gibi rengarenk ve oldukça cesur renkler de ön plana çıkıyor.
Ombre, balyaj gibi ışıltılar bu sene de yerini korurken saç diplerinde doğal renge dönüş var.

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bu Kışın Manikür Trendleri
Detay

Güzellik

Bu Kışın Manikür Trendleri

Moda haftalarından sadece ne giyeceğimizi öğrenmiyoruz. Sezon trendleri manikür konusunda da kararlarımızı yönlendiriyor.

Etkisi Tüm Gün Süren Makyajın Sırları
Detay

Güzellik

Etkisi Tüm Gün Süren Makyajın Sırları

Akşam evinize dönüp aynaya baktığınızda makyajınızın sabahki tazeliğini koruması hayal mi? Gündelik koşturmaca sırasında sizi yarı yolda bırakmayacak bir makyaj aslında mümkün. İşte makyajınızın etkis

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *