x

Güzellik

 

Çayla Yapılan Güzellik ve Bakım Uygulamaları

20.01.2017

Çayla Yapılan Güzellik ve Bakım Uygulamaları
   

En iyi bakım ve güzellik uygulamaları genelde en doğal olanlardır. Bir içecek olarak çayın, sağlık ve güzelliğe pek çok fayda sunduğunu biliyoruz. Ve çay aynı zamanda kolay ve pratik güzellik-bakım uygulamaları için de çok çeşitli kullanım şekilleri sunuyor.

Papatya çayı
Mide ağrılarını gidermede çok yardımcı ve aynı zamanda müthiş bir uyku öncesi çayı olan papatya çayı, doğal bir saç parlatıcı. 4-5 poşet veya 1 avuç kadar papatya çayını, kaynamış suda 20 dakika beklettikten sonra saçlarınızı bu suyla durulayın. Bu, özellikle güneşli günlerde saç renginize de doğal ışıltılar katar.

Siyah çay
Peeling maskesi: 1 yemek kaşığı siyah çay, 1/4 bardak sıcak su, 1 yemek kaşığı bal ve 1 çay kaşığı limon suyu. Siyah çayı, sıcak suda biraz dinlendirin. Ardından bu suyun bir kısmını ayırın ve karışımın içine diğer malzemeleri ekleyin. Göz çevresi dışında, yüzünüze ve boynunuza bu karışımı sürün. İki makyaj pamuğunu, ayırdığınız çay suyuyla ıslatarak gözlerinizin üzerine koyun. Maskeyi ve pomatları 5 dakika beklettikten sonra yüzünüzü ılık suyla durulayın.

Yeşil çay
Sık sık tüketin ve bunun dışında özellikle yaz mevsiminde güneşe çok maruz kaldığınızda 3 poşet yeşil çay ve bir limonun suyunu sıcak suda 3-5 dakika bekleterek hazırladığınız gençlik iksirini kullanın. Bu karışım, özellikle güneş lekeleri üzerinde çok etkili. Sıcak suda bir süre bekletilen yeşil çay poşetlerini gözlerinizin üzerine koyduğunuzda ise hem uykusuzluk hem de stresle gelen göz ağrılarını hafifletebilirsiniz. Demlediğiniz yeşil çayı tonik olarak da kullanabilirsiniz. Cildinizin daha parlak ve dış etkenlere daha karşı daha güçlü olmasını sağlayacak.

Lavanta çayı
Lavanta çayı da papatya çayı gibi sakinleştirici bir etkiye sahip ve uyku problemleri yaşayanlara önerilen gevşetici bir çay. Lavanta kokusunun da sakinleştirici bir etkisi var. Tatile çıkarken bavulunuza, elbise dolaplarınıza veya çekmecelerinize koyacağınız lavanta çay poşetleri, kokuyu hissettiğinizde kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacak.
 
Nane çayı
Sadece ferahlatıcı değil, aynı zamanda çok sağlıklı bir çay; sindirimi düzenliyor, sakinleştiriyor, genel bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Nane çayınızı içtikten sonra çay poşetini atmayın ve gözlerinizin üzerine koyun. Çok sıcak olmamalarına dikkat edin. Ilık poşetleri 10 dakika, yani soğuyana kadar gözlerinizin üzerinde tutun. Gözaltı torbaları ve şişliklerini hızla giderecek. 

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Dünyada Güzellik Algısı
Detay

Güzellik

Dünyada Güzellik Algısı

Yapılan araştırmaya göre Avrupalı kadın, güzel görünmek için para harcamıyor.

2018 Yaz Sezonunun En Trend Saçları
Detay

Güzellik

2018 Yaz Sezonunun En Trend Saçları

Bu yaz saçlarda retro havası esecek

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *