x

Güzellik

 

Gülsuyunun 4 Faydası

02.02.2017

Gülsuyunun 4 Faydası
   

Gülsuyunun faydalarına dair hemen hemen herkes az çok bilgi ve deneyim sahibi olsa da bu güzellik iksirinin gerekliliğinin zaman zaman hatırlatılması iyi oluyor.

Gülsuyu, gül yapraklarının suda bekletilmesiyle hazırlanıyor. Yani bu sayede gülün içerdiği vitaminler, mineraller, yağlar ve özler suya geçiyor.

Gülsuyunun 4 önemli faydasını aşağıda bulabilirsiniz. Burada yer almayan farklı kullanım şekilleri ve faydalarından haberdarsanız, bilgilerinizi aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Cildi güzelleştiriyor
Gülsuyu cilde çok iyi geliyor. Gül yaprakları C vitamini yönünden çok zengindir ve bununla birlikte A,E ve B vitaminleri de içerir. Cildinizi gülsuyuyla bol bol ıslatın hatta için.

Egzama ve sedef hastalığını iyileştirici etkisi var
Kuru ve çatlayan bir cildiniz varda veya egzama, sedef gibi cilt sorunlarından mustaripseniz gülsuyuna bir şans verin. Cildinizdeki sorunlu bölgelere gülsuyunu losyon gibi uygulayın. Bu cildinizi sakinleştirecek, cildin sevdiği mineraller ve vitaminlerle cildinizi onarmaya yardımcı olacaktır. Yeterli gelmezse sorunlu bölgelere gül yağı ile de müdahale edin. Ancak gül yağı alırken esans değil, gerçek gül yağı olmasına dikkat edin.

Stresi azaltıyor
Eski Fars kültüründe gülsuyunun depresyon ve stresi tedavi ettiği belirtilir. (Mevsimsel depresyon yaşayanlara duyurulur.) Gülsuyunun aromaterapik etkilerinden faydalanmak stresi düşürür. Bunun için avucunuza biraz gülsuyu alın, nabzınızın attığı yerlere biraz sürün; bileklerinize, boynunuza, kalbinize ve vücudunuzda gerilim hissettiğiniz diğer bölgelere. Gül özleri 10 saniye içinde kan dolaşımınıza katılacak ve daha iyi hissedeceksiniz.
Başka bir yöntem de suyunuza birkaç damla gülsuyu ekleyin ve yavaşça için.
 
Sindirimi destekliyor
Karın ve mide ağrıları ile bağırsak problemlerini iyileştirmeye yardımcı oluyor. Gülsuyu içmek vücudun susuz kalmasını engelleyerek sindirim sistemine destek oluyor. Anti inflamatuvar özelliklere sahiptir ve laksatif etkileri vardır. 

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Daha Hacimli Saçlar İçin
Detay

Güzellik

Daha Hacimli Saçlar İçin

Saçlarınızın daha uzun süre temiz ve hacimli görünmesi için öneriler.

​Yaza Hafif Girmek İsteyenlere Özel Tarifler
Detay

Güzellik

​Yaza Hafif Girmek İsteyenlere Özel Tarifler

Sağlıklı ve lezzetli besinlerle hazırlayabileceğiniz baharlık tarifler.

​Cilt Tonuna Uygun Göz Farı
Detay

Güzellik

​Cilt Tonuna Uygun Göz Farı

Göz farını seçerken cildinizin rengine uygun olmasına dikkat edin.

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *