x

Güzellik

 

Cildinizi Arındırın

20.02.2017

Cildinizi Arındırın
   

Uzun, sıcak yaz günlerinden sonra kış ayları detoks için çok uygun bir zamanlama. Yediklerinizden, cildiniz için kullandığınız ürünlere kadar birçok alanda detoks uygulayabilirsiniz.

Cildiniz için 5 adımda evde, kendiniz yapabileceğiniz detoks uygulamaları ve ihtiyacınız olan ürünler ise şöyle:

1. Detoks köpük maskesi

Cildinizi toksinlerden arındırmak için öncelikle iyi bir şekilde temizlemelisiniz. Burada kullanacağınız ürünleri, özellikle de hassas bir cildiniz varsa, bir dermoatolog yardımıyla seçmelisiniz.

Köpük maskeleri, hava ile temas ettiği anda cildin tüm yüzeyini kapsayarak köpük haline dönüşüyor ve bu dönüşüm, yüzünüzde hafif bir gıdıklanmaya neden olabiliyor. Sephora Detoks ve Oksijen Etkili Köpük Maske bu konuda en fazla tavsiye edilen ürünlerden biri; bunuın dışında Gratis mağazalarında bulabileceğiniz Kore çıkışlı Pudraderm marka oksijen köpük maskeleri hayli ekonomik bir seçenek ve Caudalie Instant Detox Mask ürünü de cildi pürüzlerden ve toksinlerden arındırmak üzere yüzde 100 detoks etkisivaat ediyor. 
 
2. Detoks kâğıt maskeleri

Hemen hemen bütün kozmetik mağazalarında birçok markanın kağıt maskeleriyle karşılaşabilirsiniz. Burada önemli olan kendi cilt yapınıza ve ihtiyaçlarına yönelik tercihlerde bulunmak. Maskeyi açın, temiz cilde uygulayın ve 15 dakika bekletin. Fazla kalan ürün emilene kadar nazikçe masaj yapın. Durulamayın. Uygulaması bu kadar pratik olan kağıt maskeler, cildinize güzel bir destek sağlayarak temiz ve mat bir görünün kazanmasına yardımcı oluyor. Detoks süreci boyunca, yaklaşık 1 ay, haftada 2-3 kez uygulayın, daha sonrasında kullanımı düşürebilirsiniz.
 
3. Limonlu su

Bu bir cilt ürünü değil ancak çok etkili, çünkü sabahları aç karnına sıcak limonlu su içmek bütün sisteminizi temizliyor ve bunun etkisi cildinize de yansıyor.
 
4. Derin temizlik maskeleri

Mutlaka herkesin banyo dolabında bir temizlik maskesi vardır. Yeni alacağınız tüpün içeriğinde kalsiyum ve magnezyum olmasına dikkat edin. Detoks süreci boyunca yine haftada 2 kere kullanın.
 
5. Yüz peelingi

Doğal içerikli peeling ürünlerini kullanmaya çalışın. Peeling, deri üzerindeki ölü deriyi temizlemek için kullanılıyor ancak yapılan en büyük ve yaygın yanlışlardan biri sert uygulamalar. Peeling maskeyi nazik bir şekilde uygulamayı unutmayın, bu sayede cildinize zarar vermezsiniz ve daha genç, daha parlak bir cilde kavuşursunuz. Sebum düzenleyici bir ürün kullanın.
 
Cilt detoksunu, mevsim geçişlerinde ya da cildinizle ilgilenmeyi uzun süre unuttuğunuzda veya bunun için vakit bulamadığınızda yapın. Ürün tercihlerinde cildinizin yapısını ve ihtiyaçlarını bilmeniz çok önemli olduğu için iyi bir dermatoloğa başvurmanız ise işinizi hayli kolaylaştırır.

Yukarıda belirtilen ürün ve uygulamaları, 3 hafta-1 ay gibi bir süreçte haftada iki-üç kere uygulayın. Örneğin haftada üç gün köpük maskesi, iki gün derin temizleme maskesi, iki gün peeling gibi.

Cildinizde temizlenme sürecine bağlı sivilceler ve farklı etkiler oluşabilir, bu nedenle dermatoloğunuzla iletişim halinde kalmanız güvenli olur.

Bir aylık detoks sürecinizi bol bol temiz hava, yeterli uyku ve sağlıklı yiyeceklerle desteklemeyi unutmayın.  

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Dünyada Güzellik Algısı
Detay

Güzellik

Dünyada Güzellik Algısı

Yapılan araştırmaya göre Avrupalı kadın, güzel görünmek için para harcamıyor.

2018 Yaz Sezonunun En Trend Saçları
Detay

Güzellik

2018 Yaz Sezonunun En Trend Saçları

Bu yaz saçlarda retro havası esecek

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *