x

Güzellik

 

Cildiniz İçin Harika Bir Destek

17.03.2017

Cildiniz İçin Harika Bir Destek
   

Canlı, yumuşak, güçlü bir cilt için günlük cilt bakım rutininize dâhil edebilirsiniz; havuç tohumu yağı cildi düzenliyor, yumuşatıyor, güçlendiriyor ve iyileştiriyor.
 
Besin değeri en yüksek sebzelerden biri olan havuç ve tohumlarının, A vitamini yönünden çok zengin olması hücre yenileme, yeni hücre oluşumunu destekleme ve onarma konularında etkili olduğunu gösteriyor. İçindeki beta-karoten, B, C, D, E vitaminleriyle iyi bir anti oksidan olan bu kaynak, serumlarda kullanmak için idealdir. Cilt üzerinde iyileştirici etkiler yaratan bu güzellik yağının Antik Yunan ve Hindistan dönemlerinden beri kullanıldığı belirtiliyor.
 
Zengin değerlere sahip olan havuç tohumlarındaki yağ miktarı fazla yüksek olmadığı için yağ özel bir yöntemle elde ediliyor. Cilde sağladığı faydalara bağlı olarak da başta yaşlanma karşıtı kozmetik ürünler olmak üzere birçok markanın cilt ürünlerinde rastlamak mümkün. Tıpkı diğer tohum yağlarında olduğu gibi havuç yağı da cilt üzerinde sayısız etki sağlıyor, özellikle de kuru ve yaşlı ciltleri yenileme konusunda. Hava kirliliği ve kuru havanın olumsuz etkilerine karşı güçlü bir savunma yaratmasının nedeni ise bilim insanlarına göre içeriğindeki karatol maddesi. (Bu arada, havuç tohumu yağı ve havuç yağı farklı şeyler.)
 
Kullanım
Losyonlarda, nemlendirici kremlerde ve en önemlisi de hassas yapısı nedeniyle özel bir bakım gerektiren göz çevresi ürünlerinde havuç tohumu yağına rastlamak mümkün. Bu yağ aynı zamanda sedef hastalığı, dermatit, deri döküntüleri ve egzama gibi cilt rahatsızlıklarına da iyi geliyor. Ciltte yaşlılık nedeniyle oluşan lekeleri gidermede etkili olduğu belirtiliyor.
 
Kozmetik alışverişlerinizde havuç tohumu yağı içeren ürünler seçmeye dikkat edebilirsiniz. Havuç yağı içeren güneş losyonları ya da güneş kremleri de zararlı ışınlarına karşı koruma sağlarken cilde hoş bir bronzluk verir. Bunun dışında havuç tohumu yağı, süt ve bal ile karıştırılarak bakım ve nem maskesi olarak da kullanılabilir. Ayrıca havuç tohumu yağını zeytinyağıyla karıştırarak haftalık bakım kremi hazırlayabilirsiniz. Bu karışımı yüzünüze krem sürer gibi yedirin, cildinizde kalan fazla yağı pamuk yardımıyla silin. Haftada bir yapılan bu işlemle kısa sürede cildiniz daha parlak ve sağlıklı görünecektir. 

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Daha Hacimli Saçlar İçin
Detay

Güzellik

Daha Hacimli Saçlar İçin

Saçlarınızın daha uzun süre temiz ve hacimli görünmesi için öneriler.

​Yaza Hafif Girmek İsteyenlere Özel Tarifler
Detay

Güzellik

​Yaza Hafif Girmek İsteyenlere Özel Tarifler

Sağlıklı ve lezzetli besinlerle hazırlayabileceğiniz baharlık tarifler.

​Cilt Tonuna Uygun Göz Farı
Detay

Güzellik

​Cilt Tonuna Uygun Göz Farı

Göz farını seçerken cildinizin rengine uygun olmasına dikkat edin.

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *