x

Güzellik

 

Vazelinden Faydalanmanın 7 Yolu

24.03.2017

Vazelinden Faydalanmanın 7 Yolu
   

Hemen hemen her evde var, uzun süre dayanıyor, çok ekonomik ve beklenmedik derecede etkili bir ürün. İçerdiği kimyasalların diğer ürünlere göre oldukça düşük seviyelerde olması ise vazelinin en iyi yönü ve bu hassas kullanımlar için çok önemli. İşte bu ürünü kullanmanın 7 yolu;
 
Aydınlatıcı
Gündüz highlighter yerine vazelin kullanabilirsiniz. Yanaklarınıza, gözaltlarınıza az bir miktar uygulamak görünümünüze canlılık katar. Gündelik, hafif makyaj yaptığınız zamanlarda aydınlatıcı yerine vazelin kullandığınızda aynı zamanda cildinizin nefes almasını ve nemli kalmasını sağlarsınız.  
 
Kirpik ve kaş uzatıcı
Gece uyumadan önce ya da makyaj yapmadan önce kaşlarınıza ve kirpiklerinize süreceğiniz az miktarda vazelinle kaşlarınızın ve kirpiklerinizin uzayıp gürleştiğini görebilirsiniz.
 
Kuru ciltler için etkili bir nemlendirici
Özellikle kış aylarında cilt her zamankinden daha kuru olur. Ayak derisi de bu kuruluktan en fazla etkilenen bölgelerden biri. Uyumadan önce vazelinle ayaklara masaj yapmak ve rahat bir çorap giymek cildin kısa sürede yumuşamasını sağlar. Cildinizdeki çok kuru bölgelere de vazelinle müdahale edebilirsiniz.
 
Dudak kremi & Ruj
Sevdiğiniz renkte bir göz farını vazelinle karıştırarak hafif ve yüksek nemlendiricili bir ruj yapabilirsiniz. Çatlayan dudaklar için de vazelin kullanabilirsiniz.
 
Nemlendiren Peeling
Ellerinize kurutmadan peeling yapmak isterseniz yarım çay kaşığı vazelini 1 çay kaşığı esmer şekerle karıştırın. Bu tarifteki ölçüleri artırarak vücut için de nemlendiren bir scrub hazırlayabilirsiniz.
 
Daha kalıcı parfüm
Parfüm sıkacağınız bilekler, kulak arkası gibi bölgelere bir parça vazelin sürmeniz kokunun daha uzun süre dayanmasına yardımcı olur.
 
Makyaj temizleyici
Göz makyajı temizleme ürünlerinde ciddi oranda kimyasal maddeler var ve gözde pek de hoşa gitmeyen yağlı bir his bırakıyorlar. Vazelin, göz makyajını hassas cildinize zarar vermeden temizlemenize yardımcı olur ve bu sayede aynı zamanda ikinci maddenin etkilerinden de faydalanabilirsiniz. 

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Daha Hacimli Saçlar İçin
Detay

Güzellik

Daha Hacimli Saçlar İçin

Saçlarınızın daha uzun süre temiz ve hacimli görünmesi için öneriler.

​Yaza Hafif Girmek İsteyenlere Özel Tarifler
Detay

Güzellik

​Yaza Hafif Girmek İsteyenlere Özel Tarifler

Sağlıklı ve lezzetli besinlerle hazırlayabileceğiniz baharlık tarifler.

​Cilt Tonuna Uygun Göz Farı
Detay

Güzellik

​Cilt Tonuna Uygun Göz Farı

Göz farını seçerken cildinizin rengine uygun olmasına dikkat edin.

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *