Güzellik

 

Ev Yapımı Yüz Pudrası

29.03.2017

Ev Yapımı Yüz Pudrası
   


Pudra, fondöteni sabitlemek için yardımcı olarak ya da tek başına kullanılan kilit makyaj malzemelerinden biri. Ancak cilt yapısı hassas olanlar veya kimyasalları hayatından mümkün olduğunca uzak tutmak isteyenler için doğal alternatifler çok yaygın veya ekonomik değil.
 
Cilt bir organdır ve cildinize uyguladığınız her şey dolaşım sisteminize nüfuz eder, bu nedenle doğal ürünler kullanmak çok önemli. Kozmetik ürünlerdeki kimyasallar kimseyi şu ana kadar öldürmediyse de ciltte neden olduğu olumsuz etkilerden haberdarız. Doğal ürünler, cildin sağlığını destekler ayrıca toparlanmasına da yardımcı olur.
 
Yüzünüze pudra uyguladığınızda kendinizi daha iyi hissediyorsanız bu doğal tarifle kendi pudranızı hazırlayabilirsiniz.
 
Mazlemeler; baz için mısır nişastası veya pirinç unu, renklendirmek için kakao ve tarçın. Tarçın renklendirmenin yanı sıra sivilceler ve kırışıklar üzerinde de etkili. Kakao da içerdiği antioksidanlarla cildinizin iyileşmesine yardımcı oluyor. Nişastaya da hemen hemen tüm maskelerde rastlamak mümkün, cildi yumuşatıyor ve besliyor. 
 
Açık renk:
2 çay kaşığı mısır nişastası veya pirinç unu
Yarım çay kaşığı kakao
1/4 çay kaşığı tarçın
 
Orta renk:
2 çay kaşığı nişasta
1 çay kaşığı kakao
1/4 çay kaşığı tarçın
 
Koyu renk:
2 çay kaşığı nişasta
1,5 çay kaşığı kakao
1/4 çay kaşığı tarçın
 
Hazırlanışı:
Malzemeleri bir kap içinde iyice karıştırın ve fırça yardımıyla cildinize sürün, ince bir tabaka bile yeterli olacaktır. Cilt renginize göre en uygun oranı bulmak için kakao ve tarçını farklı ölçülerle deneyebilirsiniz.
 
Ev pudrasının tek kötü yanı bir seferde çok miktarda hazırlayıp sürekli kullanamamak. İhtiyaç duydukça hazırlamak ve maksimum 2-3 gün içinde tüketmek öneriliyor.

Bununla birlikte tarçın bazı ciltlerde iritasyona neden olduğu için kullanmadan önce cildinizin bir bölümü üzerinde test edin, cildiniz reaksiyon gösterirse sadece kakao kullanın. 


ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Ev Yapımı Anti-Aging Göz Kremi
Detay

Güzellik

Ev Yapımı Anti-Aging Göz Kremi

Doğal malzemelerle etkili göz çevresi bakımı.

En Doğal Güzellik Trendleri
Detay

Güzellik

En Doğal Güzellik Trendleri

Yaz dalgaları, güneşle buluşan cilt, minimal makyaj.

Yaz Makyajı Trendleri
Detay

Güzellik

Yaz Makyajı Trendleri

2016’daki ‘no make-up make-up’ bu yıl yerini iddialı renklere ve cesur uygulamalara bıraktı.

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *