x

Güzellik

 

Hızlı Bir Yüz Gerdirme Tekniği

05.04.2017

Hızlı Bir Yüz Gerdirme Tekniği
   

Yüz ve cilt, vücut ve zihinde olanların yansımasını sunar. Yani olumlu düşünceler ve sağlıklı yiyecekler; karamsarlık ve zararlı yemek alışkanlıklarının farklı etkileri vardır.
 
Akupunktura benzeyen farklı bir yöntem, akupres (acufacial olarak da biliniyor) yüz için uygulanan aletsiz, ameliyatsız bir germe işlemi; binlerce yıl önce Çin’de kraliyet ailesi üyeleri tarafından gençliği korumak için uygulanıyormuş. 
 
Akupres, enerjiyi (ya da çi’yi) serbest bırakıp dengeliyor. Bu yaklaşıma göre vücudun belli bölgelerinde enerji meridyenleri var ve akupres de bu meridyenler üzerinde uygulanıyor. Damarların kan taşıması ve doğru maddeleri doğru yerlere ulaştırması gibi meridyenler de yaşam enerjisini organlara, kaslara, cilt de dâhil olmak üzere vücudun her bölgesine ulaştırıyor.
 
Enerji, bazı noktalarda tıkanabilir veya bazı noktalarda çok hızlı akabilir. Bu nedenle akupunktur uygulamasında akışın düzenlenmesi ve iyileştirilmesi için bazı bölgelere iğneyle müdahale edilir. Akupres yönteminde ise bu dengeleme işlemini siz, parmaklarınızı kullanarak yapabilirsiniz.
 
Yüzdeki kilit meridyen bölgelere hafif vuruşlar yaparak yüzünüzdeki enerjiyi dengeleyebilir, kolajen üretimini artırabilir, kas yapısını güçlendirebilir ve daha iyi hissedebilirsiniz.
 
Yüz Germe Egzersizi
Bu egzersiz, cildi iyileştirmek için iyi bir başlama noktası. Elinizle, örneğin yanaklarınıza yaptığınız vuruşlar kas dokusunu güçlendirirken cilde ışıltı da kazandırıyor. Yüzünüzdeki enerjiyi dengelemenizi sağlayacak bu yöntem ayrıca cildinizin kötü olduğu bir gün, akşamki davete gitmeden önce toparlanmak istediğinizde hızlı bir sonuç alabileceğiniz bir yöntem. Egzersiz açıklamalarını ve videoyu aşağıda bulabilirsiniz.
 
Bunun dışında acil durumlarda daha canlı bir görünüm kazanmak için bu egzersizi yaptıktan sonra yüzünüzde bir küp buzu eritmeniz de dolaşımı hızlandırır, gözenekleri azaltır. Uygulamayı yapıp ve yüzünüze buzla masaj yapmanın ardından cildinizi nemlendirmeyi unutmayın.
 
Teknik
Kaşlarınızın başlama noktalarına parmak uçlarınızla 10 kere hafif hafif vurun.
Aynı işlemi şakak noktalarınızda yapın. Ardından elmacık kemiklerinizde sürdürün. Sonra burnunuzun altına, çenenize de hafif vuruşlar uygulayın. 
Ardından parmaklarınızla kaşlarınızın altındaki kemiğin üzerinden kaşlarınızı yukarı doğru hafif hafif itin.  
Göz kapaklarınızı iki parmağınızla hafifçe çekip bırakın.
Parmak uçlarınızı alnınızın ortasında birleştirin ve alnınızı gerecek şekilde basınç uygulayarak şakaklara doğru ayırın.
Çene kemiklerinizi ovuşturarak hafif bir masaj yapın.
Alnınızda saçların başlama noktasında yine germe işlemi yapın ve tekrar çene kemiklerinize masaj yapın.
Son olarak ellerinizle suratınıza, yıkar gibi hafif hafif 3-4 kere vurun.
Tekniği, bu videodan izleyebilirsiniz.

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Dünyada Güzellik Algısı
Detay

Güzellik

Dünyada Güzellik Algısı

Yapılan araştırmaya göre Avrupalı kadın, güzel görünmek için para harcamıyor.

2018 Yaz Sezonunun En Trend Saçları
Detay

Güzellik

2018 Yaz Sezonunun En Trend Saçları

Bu yaz saçlarda retro havası esecek

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *