x

Güzellik

 

Google’da En Fazla Aranan Cilt Bakımı

25.04.2017

Google’da En Fazla Aranan Cilt Bakımı
   

Google’ın son raporu, 2017 güzellik trendlerinin zirvesinde maske yapımları olduğunu gösteriyor. Kâğıt maskelerle çekilen selfie’ler, Instagram videolarına sığdırılan maske tarifleri ve ünlü isimlerin de bu trendin dışında kalamaması yeni öneriler almak, ‘nasıl yapılır’ videoları izlemek isteyenlerin ve cilt bakımı için mutfak malzemelerine güvenenlerin artmasıyla sonuçlanıyor.
 
Google’da en fazla arama yapılan tariflerin başında ise zerdeçallı ve kömürlü maskeler geliyor. Bunların arkasında ise ev yapımı farklı tarifler, örneğin vücut nemlendiricileri ve ayak bakım kremleri var.  
 
Kullanıcıların ev yapımı makse tariflerine yönelmesinin nedenleri arasında da bu çözümlerin ekonomik olmasının yanı sıra doğa dostu olmaları, toksik maddeler içermemeleri ve işe yarar sonuçlar sunması olarak gösteriliyor. Bununla birlikte vegan cilt ürünleri için yapılan aramaların da geçtiğimiz yıla göre hızlı bir artış kaydettiği belirtiliyor.
 
İnternette birçok cilt bakım tarifine rastlamak mümkün ve bu birtakım tehlikeleri de beraberinde getiriyor. Doğal malzemeler, zararsız olsalar da bazı ciltlerde reaksiyona neden olabilir. Bunu engellemek için denemek istediğiniz maskeleri önce az bir miktarda hazırlayıp test edin. Bunun dışında birinin cildine çok iyi gelen bir maske bir başkasının cildinde aynı etkiyi yaratmayabilir. Bu nedenle cildi tanımak, ihtiyaçlarını bilmek ve bazı deneme aşamalarından geçip cilde en iyi gelen tarifleri uygulamak gerekir.
 
Aşağıda aramaların yıldızı olan zerdeçallı bir besleyici maske tarifini, malzemelerin özellikleriyle birlikte bulabilirsiniz.
 
Işıl ışıl bir cilt için besleyici maske

Zerdeçal: İçeriğinde kalsiyum, C ve B6 vitaminleri, potasyum, magnezyum bulunuyor. Kalsiyum cildin en üst tabakasının yapılandırılması için önemli, kuruluğu ve cansız görüntüyü gideriyor. C vitamini kolajen üretimini destekliyor, cildin esnek ve sıkı bir yapıda olmasına yardımcı oluyor. B6 vitamini yeni hücre oluşumu ve nem sağlıyor. Potasyum cilt hücrelerini nemlendirirken kuruluğun neden olduğu problemleri gideriyor. Magnezyum ise canlı bir cilt için çok önemli ve ciltteki yaşlanma sürecini yavaşlatıyor.
 
Süt: Cildi yumuşatıyor, vitamin ve minerallerle besliyor. Ölü hücreleri nazik bir şekilde gideriyor. Geniş gözenekleri küçültüyor. Cildin sağlığını koruyor ve yaşlılık etkilerini azaltıyor.
 
Bal: Doğanın en büyük mucizelerinden bal, cilt için de mucizevi etkiler sunuyor. Sağladığı nem ve besinin yanı sıra içerdiği anti bakteriyel ve anti septik özellikleriyle de sivilcelere neden olan bakterileri öldürüyor. Ciltteki renk değişikliğini dengelerken sivilce izleri ve koyu lekeleri iyileştiriyor.
 
1/4 çay kaşığı toz zerdeçal, 1 çay kaşığı süt, 1 çay kaşığı bal

Uygulama:
Yüzünüzü ılık suyla yıkayıp hafif kurulayarak maskeye hazır hale getirin. Yukarıdaki malzemeleri bir kapta karıştırdıktan sonra yüzünüze ince bir tabaka halinde uygulayın. En az 10 dakika ya da kuruyana kadar bekletin. Soğuk suyla duruladıktan sonra pamuk ve hafif bir temizleyici (örneğin gül suyu) ile cildinizi silin.

Bu maske cildinizin kısa bir süreliğine sarı görünmesine neden olabilir. Bunu engellemek için yüzünüzü toz şekerle peeling yaparak da yıkayabilirsiniz. Maskeyi uygularken parmaklarınızda ve tırnaklarınızda oluşan sarılığı ise limon ve tırnak fırçası yardımıyla hızlı bir şekilde giderebilirsiniz. 

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bu Kışın Manikür Trendleri
Detay

Güzellik

Bu Kışın Manikür Trendleri

Moda haftalarından sadece ne giyeceğimizi öğrenmiyoruz. Sezon trendleri manikür konusunda da kararlarımızı yönlendiriyor.

Etkisi Tüm Gün Süren Makyajın Sırları
Detay

Güzellik

Etkisi Tüm Gün Süren Makyajın Sırları

Akşam evinize dönüp aynaya baktığınızda makyajınızın sabahki tazeliğini koruması hayal mi? Gündelik koşturmaca sırasında sizi yarı yolda bırakmayacak bir makyaj aslında mümkün. İşte makyajınızın etkis

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *