x

Güzellik

 

Biberiye Yağının Faydaları

22.05.2017

Biberiye Yağının Faydaları
   

Hafıza üzerinde güçlü etkileri olan biberiye, zihni temizleyen ve kan dolaşımını hızlandıran aromatik bir bitki. Bu bitki uzun yıllardır dekor, tıp, mutfak ve kozmetik gibi pek çok farklı alanda kullanılıyor.
 
Biberiye içeriğinde çok sayıda faydalı kimyasallar barındırıyor. Biberiyede bulunan diterpenler ve flavonoidler adlı kimyasallar, yağ yakımını destekliyor ve yaşlanmaya yol açan hücre hasarlarını azaltıyor. Flavonoidler aynı zamanda dolaşımı da hızlandırıyor özellikle saçlı deri bölgesinde. İyi bir hafıza ve güçlü saçlar için önemli bir yardımcı.
 
Biberiye yağında bulunan kafur, soğuk, gergin ve iltihaplı eklemlerde ısıyı artıran bir uyarıcı. Antiseptik olarak da işlev gösteriyor. Hafif bir ağrı kesici de olan biberiye yağı, sertleşmiş ve ağrıyan kasları rahatlatmada da çok etkili.
 
Bununla birlikte biberiye yağı selüliti gidermede de etkili. Biberiye yağıyla selülitli bölgeye yapılan masaj, toplanan yağların yakılmasını ve yenilerinin engellenmesini sağlıyor.
 
Selülit yağı
Yarım fincan zeytinyağı
15 damla greyfurt yağı
15 damla ardıç yağı
5 damla biberiye yağı
Hazırlanışı: Bütün yağları bir kap içinde karıştırın. Cildinizin tepkisini ölçmek için önce küçük bir alanda deneyin. Cildiniz reaksiyon göstermezse ilk 4 hafta boyunca günde en az 2 kere sorunlu bölgeye dairesel masaj yaparak uygulayın. 4 haftadan sonra günde tek uygulamaya düşebilirsiniz.
 
Cildin görüntüsünü düzeltecek bu tarifte hiçbir zararlı kimyasal yok. Ayrıca cilt tarafından kolay bir şekilde emilebiliyor. Tarifteki greyfurt ve ardıç yağları da selülit üzerinde oldukça etkili. 

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Kuru Fırçayla Sağlıklı Ciltler
Detay

Güzellik

Kuru Fırçayla Sağlıklı Ciltler

Cildinizi kuru fırçalamayla yenileyin.

Saç Dökülmesi ve Cilt Bakımı İçin Biberiye Yağı
Detay

Güzellik

Saç Dökülmesi ve Cilt Bakımı İçin Biberiye Yağı

Biberiye yağı mucizesinden faydalanmanın yolları.

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *