x

Güzellik

 

Biberiye Yağının Faydaları

22.05.2017

Biberiye Yağının Faydaları
   

Hafıza üzerinde güçlü etkileri olan biberiye, zihni temizleyen ve kan dolaşımını hızlandıran aromatik bir bitki. Bu bitki uzun yıllardır dekor, tıp, mutfak ve kozmetik gibi pek çok farklı alanda kullanılıyor.
 
Biberiye içeriğinde çok sayıda faydalı kimyasallar barındırıyor. Biberiyede bulunan diterpenler ve flavonoidler adlı kimyasallar, yağ yakımını destekliyor ve yaşlanmaya yol açan hücre hasarlarını azaltıyor. Flavonoidler aynı zamanda dolaşımı da hızlandırıyor özellikle saçlı deri bölgesinde. İyi bir hafıza ve güçlü saçlar için önemli bir yardımcı.
 
Biberiye yağında bulunan kafur, soğuk, gergin ve iltihaplı eklemlerde ısıyı artıran bir uyarıcı. Antiseptik olarak da işlev gösteriyor. Hafif bir ağrı kesici de olan biberiye yağı, sertleşmiş ve ağrıyan kasları rahatlatmada da çok etkili.
 
Bununla birlikte biberiye yağı selüliti gidermede de etkili. Biberiye yağıyla selülitli bölgeye yapılan masaj, toplanan yağların yakılmasını ve yenilerinin engellenmesini sağlıyor.
 
Selülit yağı
Yarım fincan zeytinyağı
15 damla greyfurt yağı
15 damla ardıç yağı
5 damla biberiye yağı
Hazırlanışı: Bütün yağları bir kap içinde karıştırın. Cildinizin tepkisini ölçmek için önce küçük bir alanda deneyin. Cildiniz reaksiyon göstermezse ilk 4 hafta boyunca günde en az 2 kere sorunlu bölgeye dairesel masaj yaparak uygulayın. 4 haftadan sonra günde tek uygulamaya düşebilirsiniz.
 
Cildin görüntüsünü düzeltecek bu tarifte hiçbir zararlı kimyasal yok. Ayrıca cilt tarafından kolay bir şekilde emilebiliyor. Tarifteki greyfurt ve ardıç yağları da selülit üzerinde oldukça etkili. 

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Daha Hacimli Saçlar İçin
Detay

Güzellik

Daha Hacimli Saçlar İçin

Saçlarınızın daha uzun süre temiz ve hacimli görünmesi için öneriler.

​Yaza Hafif Girmek İsteyenlere Özel Tarifler
Detay

Güzellik

​Yaza Hafif Girmek İsteyenlere Özel Tarifler

Sağlıklı ve lezzetli besinlerle hazırlayabileceğiniz baharlık tarifler.

​Cilt Tonuna Uygun Göz Farı
Detay

Güzellik

​Cilt Tonuna Uygun Göz Farı

Göz farını seçerken cildinizin rengine uygun olmasına dikkat edin.

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *