x

Güzellik

 

Bu Yılın Trendi: İddialı Eye-Liner

26.09.2017

Bu Yılın Trendi: İddialı Eye-Liner
   

Bazı trendlerin moda şovlarından sokağa yayılması ve popülerleşmesi ayları bulabiliyor. Ancak başlıkta geçen eye-liner trendi bunlardan biri değil. Başta Londra Moda Haftası olmak üzere en yeni moda etkinliklerinde görüldü, Instagram fenomenleri tarafından hemen fark edildi ve hızla yayılmaya başladı.
 
Gigi Hadid, Hailey Baldwin, Rita Ora gibi trendlere yön veren isimler de bu iddialı makyajı es geçmeyenler arasında. Hepsi, bu trendi kendilerine göre yorumlayarak ona farklı bir stil katıyor. Bu uygulamalardan bazıları ise şöyle: 

1. 

Eye-liner için farklı renkler kullanabilirsiniz. En yeni trendlerden biri beyaz ve kalın çizgiler. Bunun dışında siyah veya koyu kahverengi eye-liner üzerine beyaz eye-liner sürülerek yapılan makyaj, gözleri daha aydınlık ve canlı gösteriyor. Farklı renkleri de bir araya getirebilirsiniz: mesela pembe ve siyah.

2. 

Eye-liner çizgilerini bir renkte çizip içini farklı bir renkte boyamak da yeni ekstrem örneklerden biri. Günlük kullanım için fazla uygun olmasa da partiler için eğlenceli bir seçenek.

3. 

90’lı yılların gözdesi olan bir teknik, 2017 yılında geri döndü. Retro tarzda bir göz makyajı için eye-liner çizgisinin ucu gözün altından başlayarak yukarı doğru uzanıyor ve göz kapağına sürülen koyu renk farla tamamlanıyor.

4. 

Bir diğer retro teknik ise iki kuyruklu eye-liner. Bunu yapmak için alt ve üst göz kapaklarına kuyruklu bir hat çizip daha sonra alt kirpik diplerine beyaz göz kalemi uygulayarak bu iki kuyruğu birbirinden ayırabilirsiniz. Bu göz makyajı gözleri olduğundan daha iri ve çekici gösterir.

5. 

Yeni tarzlardan biri ise grafik eye-liner uygulaması. Yapımı biraz zor; sabır ve beceri istiyor. Bir örneği buradan inceleyebilirsiniz.

6. 

Simler, taşlar ve parıltılar da bu yıl sık sık görülecek. Daha sade bir uygulama için sadece göz kenarları ya da göz pınarlarına yapışkanlı küçük taşlar ekleyip görüntünüze ışıltı katabilirsiniz.

7. 

Buğulu eyeliner için istediğiniz renkte bir eye-liner sürüp göz kapağınıza aynı renkte bir far uygulayın ve parmak uçlarınızla dağıtın. Uygulaması daha kolay olduğu gibi hata yapma riski de hemen hemen hiç yok. Kısıtlı zamanlar için bir kurtarıcı.

8. 

Ve kedi gözü: 70’lerin abartılı rock makyajından esinlenilen bu göz makyajında göz kapağına çizilen kuyruklar daha kalın ve simsiyah. 

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bu Kışın Manikür Trendleri
Detay

Güzellik

Bu Kışın Manikür Trendleri

Moda haftalarından sadece ne giyeceğimizi öğrenmiyoruz. Sezon trendleri manikür konusunda da kararlarımızı yönlendiriyor.

Etkisi Tüm Gün Süren Makyajın Sırları
Detay

Güzellik

Etkisi Tüm Gün Süren Makyajın Sırları

Akşam evinize dönüp aynaya baktığınızda makyajınızın sabahki tazeliğini koruması hayal mi? Gündelik koşturmaca sırasında sizi yarı yolda bırakmayacak bir makyaj aslında mümkün. İşte makyajınızın etkis

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *