x

Güzellik

 

​Işıltılı Bakışlar

11.12.2017

​Işıltılı Bakışlar
   


Kıvrık kirpikler

Maskarayla birlikte kirpik kıvırtıcı da kullanın. Kirpik köklerine mümkün olduğunca yakın ve aleti ters, aşağıdan yukarı kullanmak (yani parmaklarınızla kavradığınız tutacaklar çenenizin değil kaşlarınızın hizasında olmalı) daha etkili bir işlem sağlayacaktır. Maskarınızın kremsi bir kıvamda ve besleyici özellikte olması etkiyi daha da artırır.

Göz rengiyle uyumlu makyaj

Mavi gözler: Bakır tonlarında zengin sıcak kahverengileri kullanın.

Kahverengi gözler: Kiremit rengi, koyu mor, dut rengi gibi derin tonları tercih edin. Göz içine lila renkte göz kalmei uygulamayı deneyebilirsiniz, daha aydınlık bir görüntü sağlar.

Yeşil: Yeşil renkli gözler için mor muhteşem bir tamamlayıcı. Geniş bir renklendirme yerine kirpik çizgisine ne kadar yakın ve ne kadar ince uygulanırsa o kadar güzel görünür.

Göz kremi

Makyaj yapıyorsanız sabah kullandığınız göz kreminin yağsız olmasına dikkat edin çünkü gün içinde makyajınızın dağılmasını hızlandırır. Jel kıvamlı kremler daha iyi bir sonuç verir. Göz kremini çok hafif olarak uygulayın. Ayrıca sürerek değil parmak uçlarınızla hafifçe vurarak dağıtın. 

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bu Kışın Manikür Trendleri
Detay

Güzellik

Bu Kışın Manikür Trendleri

Moda haftalarından sadece ne giyeceğimizi öğrenmiyoruz. Sezon trendleri manikür konusunda da kararlarımızı yönlendiriyor.

Etkisi Tüm Gün Süren Makyajın Sırları
Detay

Güzellik

Etkisi Tüm Gün Süren Makyajın Sırları

Akşam evinize dönüp aynaya baktığınızda makyajınızın sabahki tazeliğini koruması hayal mi? Gündelik koşturmaca sırasında sizi yarı yolda bırakmayacak bir makyaj aslında mümkün. İşte makyajınızın etkis

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *