x

Yaşam

 

Anneler Günü’nü Farklı Nedenlerle Buruk Geçirenler İçin

09.05.2018

Anneler Günü’nü Farklı Nedenlerle Buruk Geçirenler İçin
   


Anneler Günü ve temsil ettiklerinin üzüntü vermesinin iki nedeni olabilir. Ya anneniz artık bu dünyada değildir ya da burada olduğu halde hayatınızda değildir.

Ne yazık ki her anne-çocuk mükemmel bir ilişkiye sahip değil. Anneden veya çocuktan belki de her ikisinden kaynaklanan bir takım sorunlar çözümsüz kalabiliyor. Çocukluğun verdiği bilmezlik ile bu durumla başa çıkmak daha kolay olsa da zamanla dünyanın farkına varmaya başladıkça acılar daha da güçleniyor. Bilhassa genç kadınlar için.

Anneleriyle asla anlaşamayan ve hiçbir şekilde anlaşma yolu bulamayan ve artık bu yolu aramaktan da vazgeçen kişiler için barış yapmak veya affetmek çok zor olabilir. Haklı veya haksız olmaları bir yana hissettikleri, içinde oldukları bu halin, onları annelerinin yol açtığından çok daha fazla etkilediğinin farkına varmalılar. Geç olmadan bunu çözmeliler. Çünkü çözülmediği takdirde yaşanmaya ve etkilemeye devam eder.

Hayatında böyle bir tecrübeyi edinenler, öfkeyi, kızgınlığı, suçlamaları ne kadar erken bırakır, her şeye rağmen –uzaktan da olsa- sevgiye ne kadar yoğunlaşırsa hayat o kadar iyi olacak. Annenizden isteseniz de istemeseniz de bir parça taşıyorsunuz, hem de çok önemli bir parça. Şüphe yok ki bu parçayı olumsuzluklarla beslemek iki taraf için de iyi olmaz. O yüzden bir an önce bir yolunu, ister yazarak ister konuşarak ister düşünerek ancak bir şekilde ifade ederek üzerinde uzun uzun durun ve bu hislerle bir daha buluşmamak üzere vedalaşın. Çok kolay olmayacak ancak daha farklı şeyleri anlamanıza yardımcı olacak.

 

Bunun tam tersi, eksikliğini kimsenin dolduramadığı bir anneyi özleyenler için de çok zor geçen bugün de az da olsa yapılabilecekler var. Güzel bir şekilde anmak, onun istediği bir şeyi yapmak veya en azından bu konuda adım atmak, güzel bir kahkaha atınca bunu ona hediye etmek ve her zaman ondan bir parça taşıdığınızı bilmek, ondan aldığınız özelliklerinizi düşünmek, bugünü biraz da olsa daha kolay geçirmenize yardımcı olabilir.

 

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Hızlı Öğrenmenin Sırları
Detay

Yaşam

Hızlı Öğrenmenin Sırları

Yeni bilgileri hızlı ve etkili yollarla zihninize kazımak mı istiyorsunuz? Önerilerimize göz atın.

Ev Taşıma Sürecini Kolaylaştıracak Öneriler
Detay

Yaşam

Ev Taşıma Sürecini Kolaylaştıracak Öneriler

Yeni bir eve taşınmak hem keyifli hem de yorucu bir süreç. Doğru planlamayla bu süreci kolayca atlatmak mümkün.

Banyoda Kozmetik Organizasyonu
Detay

Yaşam

Banyoda Kozmetik Organizasyonu

Banyonuzu daha düzenli hale getirmek için biraz çaba harcamanız gerekiyor. Ama sonucu görünce mutlu olacağınız garanti.

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *