x

Yaşam

 

Yeni Anneler Dikkat!

11.07.2018

Yeni Anneler Dikkat!
   


Konu annelik olduğunda asırlardır değişmeyen şeyler olsa da bilgilerimiz her geçen gün daha da artıyor ve değişen zaman yeni yaklaşımları gerektiriyor. İlk kez anne olduysanız veya olacaksanız muhtemelen bu konuda birçok araştırma yapıyorsunuzdur. Bu deneyimi daha önce yaşamış olanlar biraz daha sakin kalabilmeyi başarsa da araya giren zaman nedeniyle bilgilerini güncellemeleri gerekebilir. Aşağıda, genelde fazla konuşulmayan ve magazinel sosyal medya etkisiyle annelere “acaba ben neyi yanlış yapıyorum?” dedirten bazı konuları sıraladık. 
 
Doğum yaptıktan sonra bir süre daha hamile gibi hissedebilir ve öyle görünebilirsiniz. 
Ve bunun yaklaşık 3 ay sürmesi muhtemel. Hamilelikten önce giydiğiniz jean pantolonlarınıza 1 ay içinde geri dönmeye çalışmayın. Gebelik giysilerinizi bir süre daha tutun. Şu an en önemli şey bedeninizin rahat olması. Vücudunuza iyice toparlanıp iyileşmesi için yeterli zamanı tanıyın ve sabırlı olun. 
 
Bebek uyuduğunda uyuyun 
Bir anneye verilebilecek en iyi tavsiye! Bulabildiğiniz her fırsatta uyuyun çünkü vücut kendini en iyi uyku esnasında onarır. Bununla birlikte uykunuz gece boyunca çok kere bölünecek, yeterli uyumamanın etkisi ise sinir sisteminize hızla yansıyacak. Bu yüzden bebeğiniz uyurken bekleyen işleri aradan çıkarmak, temizlik veya alışveriş yapmak ne kadar cazip görünürse görünsün önceliği mutlaka uykuya verin. 
 
İşinizi kolaylaştırın 
Bebek bezi, ıslak mendil, çöp kutusu, peçete gibi gün içinde sıklıkla ihtiyaç duyduğunuz malzemeleri bir araya toplayın ve hep aynı yerde tutun. Koku ve hijyen çok önemli olduğu için bebeğinize uygun temizlik ürünleri ve bebek elbiselerine özel deterjanları kullanın. Bebeğiniz için kullanışlı, çabuk temizlenebilen ve sağlıklı kumaşları tercih edin. İyi bir ürün bulduğunuzda bir-iki tane daha alarak yedekleyin. 
 
Kendinize yüklenmeyin 
Bebekle hemen güçlü bir bağ kuramayabilirsiniz ve bu tamamen normal. Özellikle vücudun iyileşme sürecinde olması ve hormonlardaki hızlı değişimler nedeniyle sosyal medyada gördüğünüz mutlu anne-bebek pozlarındaki hissiyata ulaşmanız biraz zaman alabilir. Evet, bu fazla dile getirilen bir konu değil ama gerçek. Suçluluk hissetmeyin. Geçecek. 

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Hızlı Öğrenmenin Sırları
Detay

Yaşam

Hızlı Öğrenmenin Sırları

Yeni bilgileri hızlı ve etkili yollarla zihninize kazımak mı istiyorsunuz? Önerilerimize göz atın.

Ev Taşıma Sürecini Kolaylaştıracak Öneriler
Detay

Yaşam

Ev Taşıma Sürecini Kolaylaştıracak Öneriler

Yeni bir eve taşınmak hem keyifli hem de yorucu bir süreç. Doğru planlamayla bu süreci kolayca atlatmak mümkün.

Banyoda Kozmetik Organizasyonu
Detay

Yaşam

Banyoda Kozmetik Organizasyonu

Banyonuzu daha düzenli hale getirmek için biraz çaba harcamanız gerekiyor. Ama sonucu görünce mutlu olacağınız garanti.

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *