x

Yaşam

 

Burçlara Göre Bağımlılıklar

17.10.2018

Burçlara Göre Bağımlılıklar
   

Gezegenlerin konumlarının hayat üzerinde etkileri olduğuna inananların sayısı pek de az değil. Araştırmalar özellikle Y Kuşağı’nın astrolojiye büyük bir ilgi duyduğunu gösteriyor. Hiçbir şey olmasa da birçok yeni konuyu açan bir sohbet konusu, değil mi? 

Koç 
Kahve / Çay 

Koçların iki modu vardır: açık ve kapalı. Güne kahveyle başlamazlarsa açılmalarının imkanı yoktur. Bu birçok insan için de aynı şekilde olsa Koç’lar için daha belirgindir. Kafeini severler. 

Boğa
Yemek 

Boğa burçları en dengeli burçlardan biridir ve diğer burçlara kıyasla bağımlılığa pek de yatkın değildir. Ancak konu yemek olunca bu değişir. Bir Boğa’nın kalbine giden yol kesinlikle yemekten geçer. 

İkizler
Sosyal medya 

Kendi düşünceleri içinde kaybolmaya meyilli olan İkizler, bu durumla başa çıkmak için sosyal medyadan destek alır. Fazla derinleşmeden birçok farklı konuyla birden ilgilenmenin en kolay yolu olduğu için sosyal medya, İkizler için güçlü bir dikkat dağıtıcıdır. Ancak bu bağımlılığın yan etkileri olabilir. 

Yengeç 
Romantizm 

Yengeç’ler hassas, nazik ve şefkatlidir. Olumsuz durumlar, gerginlikler en çok onları etkiler. Aşırı tutkulu olan bu burçlar, duygularını asla saklamaz. Aşk, sevgi ve romantizme doymazlar. 

Aslan
Alışveriş
 
Çünkü gösterişi sever ve en materyal burçtur. Kontrollerini en çok alışverişte kaybederler. Kredi kartı olmazsa olmazıdır. 

Başak
Zehirli İlişkiler
 
Başak’ların kocaman bir kalbi vardır ancak bazen kendilerini mahvetse bile bir ilişkiyi kesmekte zorlanabilirler. Göstergeler başından beri orada olsa da… Aynı hayal kırıklıklarını defalarca tekrar edebilirler. 

Terazi 
Aşk 

Adaletin sembolü olan Terazi, kendilerini dengeleyecek ve tamamlayacak birinin ihtiyacını hisseder ve bu fikre bağımlıdır. Bu kişiyi arar ve arar, bir gün bulacağını bilir.  

Akrep 
Reality show’lar 

Akrep’ler TV özellikle de reality show’ları izlemeye bayılır. Çünkü tutku ve rekabeti severler. Kendilerini izledikleri karakterlerin yerine koyarak yorum yaparlar. Ve bunu yaparken çok eğlendikleri için işlerini zaman zaman aksatabilirler. 

Yay
Seyahat etmek 

Yay’lar keşfetmeyi sever. Görmedikleri yerlere gitmek, yeni şeyleri denemek, plansız, anlık seyahatlere çıkmak maceracı ruhlarını beslediğinden seyahat etmek birçok Yay için bağımlılıktır. Bu bazen sorumluluklarını atlamalarına, verdikleri sözleri tutmamalarına bile neden olabilir.  


Oğlak 
Çalışmak 

Zodyak’ın en çalışkan burçları Oğlak’lar doğal bir işkoliktir. Ancak ne zaman durmaları gerektiğini bilmez ve güçlerinin sonuna kadar çalışırlar. Bu özelliğiyle iyi bir lider olabilir ancak kafası muhtemelen hep işte olduğu için zaman zaman sosyal ve özel yaşamında ne yapması gerektiğini unutabilir. 

Kova 
Kitaplar / Bilgisayar Oyunları  

Entelektüel ve özgür Kova burçları, teknolojiye ne kadar düşkün olsalar da kitap okumaktan asla vazgeçmezler. Kitapların dünyasından gerçek dünyaya dönmek onlar için pek kolay olmayabilir. Bu farklı dünyaları keşfetmeye olan bağımlılığın teknolojideki karşılığı ise video oyunlarıdır. Yani uykusuz geceler. 

Balık 
Uyku 

Aşırı hassas ve duygusal Balık’lar stresten daha fazla etkilenir. Yıpratıcı duygular ve stresle başa çıkmanın bir numaralı yolu ise uykudur. Uzun bir uyku hatta 10 dakikalık kısa kestirmeler bile yenilenmelerine, stresten uzaklaşmalarına yardımcı olur. Balık’lar uykunun sessiz dünyasını çok sever.

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Hızlı Öğrenmenin Sırları
Detay

Yaşam

Hızlı Öğrenmenin Sırları

Yeni bilgileri hızlı ve etkili yollarla zihninize kazımak mı istiyorsunuz? Önerilerimize göz atın.

Ev Taşıma Sürecini Kolaylaştıracak Öneriler
Detay

Yaşam

Ev Taşıma Sürecini Kolaylaştıracak Öneriler

Yeni bir eve taşınmak hem keyifli hem de yorucu bir süreç. Doğru planlamayla bu süreci kolayca atlatmak mümkün.

Banyoda Kozmetik Organizasyonu
Detay

Yaşam

Banyoda Kozmetik Organizasyonu

Banyonuzu daha düzenli hale getirmek için biraz çaba harcamanız gerekiyor. Ama sonucu görünce mutlu olacağınız garanti.

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *