x

Yaşam

 

Çiçeklerle Evinizin Havası Değişsin

06.02.2017

Çiçeklerle Evinizin Havası Değişsin
   

Yasemin
Yasemin çiçeği, sayısız faydasına bağlı olarak İran’da kutsal sayılan bir bitki. Bu güzel kokan çiçek, size enerji verir, stresi azaltır, kalp çakrasına olumlu bir etkisi vardır, üretkenliği artırır, kendine güveni etkiler, ilişkiyi güçlendirir, uyku kalitesinin artmasını sağlar
 
Biberiye
Biberiyenin faydalarını az çok hepimiz biliyoruz. Evde yetiştireceğiniz biberiye evinizdeki enerjiyi saflaştırır ve bunun dışında; hafızayı güçlendirir, sakinleştirir, gerginliği giderir, negatif enerjiyi yok eder, halsizlik ve yorgunluğa karşı etkilidir.
 
Lilyum
Çok fonksiyonlu lilyum, doğumun çiçeği olarak bilinir. Duygusal, fiziksel ve ruhsal sorunlarla başa çıkmada kullanılır. Yatak odası için ideal bir bitkidir.
 
Adaçayı
Adaçayı, korku ve kızgınlık da dahil olumsuz duygulardan kurtulmak için inanılmaz etkilere sahip. Adaçayı, daha güçlü bir pozitif enerji akışı sağlamasıyla biliniyor,  tıbbi faydaları da saymakla bitmiyor. Adaçayı aynı zamanda bulunduğu yerde bakterilerin oluşumunu engeller ancak tutulduğu yer kuru olmamalı ve yeterli oranda neme sahip olmalı.
 
Sarmaşık
Hava temizleyici olarak muhteşem bir seçenek. Bu bitki ortamdaki zararlı ve istenmeyen toksik maddeleri de absorbe ediyor. Alerji veya astım sorunları yaşayanlara öneriliyor. Ancak bu bitki, yendiği takdirde zehirli olabileceği için evcil hayvanlar ve çocukların ulaşamayacağı yerlerde tutulması gerekir.
 
Aloea Vera
Çok sayıda iyileştirici etkileri var. Havadaki zararlı kimyasalları ve evdeki kötü titreşimleri yok eder.
 
Reyhan
Antioksidan özellikleri olan ve pozitif titreşimler yayan reyhan bitkisi, anti-inflamatuvar, antifungal ve antibakteriyel etkilere de sahip. Bulunduğu ortamdaki negatif titreşimleri gidermekle birlikte oksijen üretiyor; bulunduğu yerde karbondioksit ve karbonmonoksit gibi toksinleri temizliyor.
 
Orkide
Feng Shui öğretisinde de özel bir yeri olan orkide, ruhsal sağlığı destekliyor ve evdeki enerjiyi olumlu yönde etkiliyor. Geceleri de oksijen salgılamaya devam ettiği için uyunan odada tutulması, uykunun daha dengeli olmasına yardımcı oluyor. Romantizm ve aşk titreşimleri yayan bu çiçek, evdeki negatif enerjiyi dağıtmaya yardımcı oluyor.
 
Lavanta
Lavantanın sayısız faydaları arasında toksinleri yok etmesi, stresi azaltması, kan basıncını düzenlemesi, rahatlamayı desteklemesi, kalbi sakinleştirmesi, baş ağrıları, depresyon, uykusuzluk gibi olumsuz durumlarla başa çıkmayı kolaylaştırması yer alıyor.
 
Gül
Dünyanın hemen hemen her yerinde aşkın sembolü olan gül, aynı zamanda çok güçlü bir iyileştirme etkisine sahip. Havanın içindeki zehirli maddeleri temizliyor ve hayatınıza güzellik getiriyor. 

ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yaza Özel 9 Dekorasyon Önerisi
Detay

Yaşam

Yaza Özel 9 Dekorasyon Önerisi

Yaz enerjisini yaşam alanlarınıza taşıyın.

Yapay Zekaya Göre Şampiyon Almanya
Detay

Yaşam

Yapay Zekaya Göre Şampiyon Almanya

Dünya Kupası’nda yapay zeka tahminleri.

Babalar Günü Kutlu Olsun!
Detay

Yaşam

Babalar Günü Kutlu Olsun!

En süper babalar günü aktiviteleri ve film listesi...

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *