Yaşam

 

iPhone İçin Kablosuz Şarj

20.02.2017

iPhone İçin Kablosuz Şarj
   


Her yıl, yeni iPhone’lar için sayısız söylenti ve güçlü iddialar geliyor. Ancak 2017, ilk iPhone çıkışının 10. yıldönümü olduğu için farklı özelliklerin yanı sıra sürprizler görmemiz de yüksek bir olasılık. 

iPhone hakkındaki isabetli tahminleriyle ünlü KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo tarafından yayınlanan ve MacRumors sitesinde yer alan rapora göre Apple bu yıl tanıtacağı tüm iPhone’ları kablosuz şarj özelliğiyle sunacak. Rapora göre kablosuz şarj özelliği son iPhone modelleri 7 ve 7s Plus için de geçerli olacak. Geçen yıl Bloomberg’te yayınlanan bir başka raporda da Apple’ın kablosuz şarj teknolojisi üzerinde çalıştığı ortaya çıkmıştı.

Adı iPhone 8 ya da iPhone X olması beklenen ve 7 ay sonra tanıtılacak yeni model için kablosuz şarjla birlikte, çerçevesiz OLED ekran, artırılmış su direnci ve yüz tanıma sistemi gibi özellikler de güçlü olasılıklar olarak sıralanıyor.

Ancak analist Kuo, Apple’ın kablosuz şarjı nasıl uygulamaya alacağına yönelik bir tahminde bulunmuyor. Apple, halihazırda Watch ürünü için kablosuz şarj kullanıyor ve buna benzer bir teknoloji görecek olmamız muhtemel ki bu bazı Android telefonlarda yıllardır kullanılıyor. Ancak Bloomberg raporu Apple’ın gelişmiş özelliklerde bir kablosuz teknoloji geliştirmeye çalıştığını belirtiyordu, yani Apple Watch ve Android cihazlardaki kablosuz şarjdan daha fazlasını sağlamak üzere bir şarj istasyonu yerine uzak menzilli bir şarj teknolojisi sunulabilir. 

Analist Ming-Chi Kuo, raporda Apple’ın Touch ID’yi kaldırabileceğini de belirtiyor. Bu özelliğin ya ekranın altında olması ya da yeni bir kimlik tanıma teknolojisine geçiş yapılması da olasılıklar arasında. Bu yeni kimlik tanıma teknolojisi iddialarından biri de 3D lazer tarayıcı ile yapılacak yüz tanıma teknolojisi. 

Öte yandan Apple araştırmacısı Sonny Dickinson tarafından MacRumors sitesiyle paylaşılan bilgilere göre Apple, yeni modellerine yönelik sızıntıları engellemek için yeni ve güçlü önlemler alıyor.   


ŞUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
​Düğünlerde Yaşanan Pişmanlıklar
Detay

Yaşam

​Düğünlerde Yaşanan Pişmanlıklar

Düğün hazırlıkları yapanların dikkatine!

​Japon Tasarruf Yöntemi
Detay

Yaşam

​Japon Tasarruf Yöntemi

Kakeibo: Pratik bir bütçe tasarrufu yönetimi.

​İşten Sonra Gününüz Nasıl Geçiyor?
Detay

Yaşam

​İşten Sonra Gününüz Nasıl Geçiyor?

Mutluluk küçük şeylerde saklıdır.

YORUM YAZIN
  Ad *
   
  E-posta *